Joulukuussa Thaimaahan?

riri-

Olisin ekaa kertaa tekemässä kaukomatkaa, mutta matkaseura puuttuu. Alustavasti olen ajatellut että lähtisin esim. joulukuun aikana kahdeksi viikoksi Thaimaahan. Thaimaa on ollut niin pitkään haaveena. Krabi tai joku muu kiva paikka.

Eli löytyisikö noin 27-35v ikäistä naista matkaseuraksi 30v naiselle? Olen luonteeltani rauhallinen, luotettava ja ystävällinen. Matkalta odotan rentoa oleilua, nähtävyyksiä, hyvää ruokaa, pientä retkeilyä (olen vastikään innostunut vaeltamisesta). Kyllähän sitä yöelämässäkin pitää käydä ainakin muutaman kerran. Rannoilla en jaksa koko päivää maata, mutta ilman muuta haluan niilläkin käydä. Snorklailu jossain kivassa paikassa olisi mukavaa. :)

6

380

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • riri-

      Taikka joulu/tammikuun aikoihin. :)

    • tattimies1

      Thaimaa, on kova naimaa!

    • riri-

      No itseasiassa niin olen minäkin.

      • tattimies1

        mistäpäin olet rili? voitasko tavata, vaikka sienimetsässä, olen p-savosta. Vastaa tähän, niin sovitaan jatkot, olen luotettava herrasmies.


    • madde78

      Hei! Olisin valmis lähtemään Thaimaahan joulukuussa viikoksi tai kahdeksi. Matkaseura vain puuttuu, sillä en ole ennen käynyt sielläpäin.

      Olen 39 v. nainen, rentoa, iloista ja luotettavaa matkaseuraa. Laitathan yhteystiedot, jos ´kiinnostuit.

      • käviskö

        thaimaa, on kova naiimaa....ota minuun yhteytte, niin voitas tavata....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      91
      2116
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1373
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1034
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      226
      991
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      856
    6. 95
      843
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      79
      741
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      734
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      727
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      92
      690
    11. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    12. 46
      632
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      611
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      27
      503
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      470
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      464
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      462
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      437
    20. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    Aihe