tää kirjeystävän tai -ystäviä sähköpostikirjeenvaihtoon. Mielelläni kirjoitan erilaisille ihmisille. Tämä palsta näyttää hiljaiselta, mutta voinhan yrittää tätäkin kautta.
Harrastan mm. kirjoittamista ja kirjallisuutta. Oikeakielisyys on minulle tärkeä. Olen kiinnostunut historiasta, yhteiskunnallisista asioista ja luonnosta. Uskonnolliset asiat ovat lähellä sydäntäni. Mielelläni luen Raamattua ja uskontojen historiaa sekä uskonnollista kirjallisuutta.
Olisin valmis kirjoittamaan kaikista asioista (ja asiattomuuksistakin). Haluaisin saada kirjeen ja kirjoittaa kirjeen joka päivä. Mielestäni on kehittävää ja ajattelua avartavaa kuulla toisten elämästä, kokemuksista ja ajatuksista ja kertoa omistaan.
[email protected]
Etsin kirjeystävää
13
508
Vastaukset 13
- Mistä_päin
Suomea Sinä olet ja minkä ikäinen olet? Saavatko kaikenikäiset kirjoittaa?
Kaikki voivat kirjoittaa.
- Aika_hiljaiselta
vaikuttaa tämä palsta. Ehkä täältä ei voi jöytää kirjeystäviä, jos joku ylipäänsä nykyään haluaa kirjoittaa kirjeitä.
- robert.v.socsmann
Ei monikaan uskalla kirjoittaa, noiden nimimerkkien takaa voi paljastua häirikkö tms. ongelma joka jää kimppuusi roikkumaan.
Jos ottaa yhteyttä tuollaisiin kirjeenvaihto-ilmoituksiin niin kannattaa alussa pitää omat tiedot salassa ja mennä sillä linjalla ettei kerro mitään henkilökohtaisia tietoja ei edes oikeaa paikkakuntaa ei todellakaan omaa oikeaa nimeään.- Vaara_ei_eh-
kä ole kovin suuri, koska ainahan voilakata kirjoittamasta taikka vaihtaa sähköpostiosoitettaan. Varmaan niitä on aitojakin ihmisiä, jotka haluavat kirjeitse kommunikoida.
- robert.v.socsmann
Vaara_ei_eh- kirjoitti:
kä ole kovin suuri, koska ainahan voilakata kirjoittamasta taikka vaihtaa sähköpostiosoitettaan. Varmaan niitä on aitojakin ihmisiä, jotka haluavat kirjeitse kommunikoida.
Totta mutta moni voi erehtyä antamaan kuvansa tai osoitteensa yms joista voi koitua harmia jos vastapuoli on täysi sekopää.
- kannattaavaroa
Amanda Kallio, Amanda Berg, Allu Kallio...kaikki ovat saman henkilön s-posti osoitteiden nimiä. Taustalla on mies, joka esittää uskovaista, mutta joka on kaukana oikeasta uskosta.
- Mistä_sinä
tiedät kaiken tuon? Allu Kalliota ei kai ole missään mainittu.
- Aloittajallehan
voi kirjoittaa, jos haluaa ja kysellä, mikä hän on miehiään/naisiaan. Jos ei halua kirjoittaa niin sitten ei kirjoita. Varsin vähän kai ihmiset nykyään kirjoittavat kirjeitä.
- Hänellehän_voisi
Aloittajallehan kirjoitti:
voi kirjoittaa, jos haluaa ja kysellä, mikä hän on miehiään/naisiaan. Jos ei halua kirjoittaa niin sitten ei kirjoita. Varsin vähän kai ihmiset nykyään kirjoittavat kirjeitä.
kirjoittaa. Ehkä hän on aivan tavallinen tyttö/nainen. Jotkut vain kaikkialla näkevät harhoja.
- Tiivitaavitöm
Aloittajallehan kirjoitti:
voi kirjoittaa, jos haluaa ja kysellä, mikä hän on miehiään/naisiaan. Jos ei halua kirjoittaa niin sitten ei kirjoita. Varsin vähän kai ihmiset nykyään kirjoittavat kirjeitä.
On niitäkin, jotka kirjoittavat paljon ihan perinteisiä kirjeitä. Kuten minä.
- Ehkä_aloittaja
on ihan tavallinentyttö/nainen, joka tällä tavalla etsii ystäviä.
- Kivasti_hän
ainakin kirjoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa872049Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as391323Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu136993Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.214933- 81827
- 95803
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo215724- 73691
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,51690On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79638- 69621
- 35601
- 40566
- 55517
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25467Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28452Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin13449- 35444
- 33433
- 40427