Seuraavissa vaaleissa taitaa tulla emäjytky !
Perussuomalaiset jyrää....
17
469
Vastaukset
- XXO_REE_ies
Mutta, ette kelpaa Aallolle. Kelpaako SINISTEN eduskuntaryhmä.
- PSPSPS
PS jyrää. Ainoa puolue, joka näkee, millaiseen vaaraan kantasuomalaiset on ajettu.
- mkii8uuyty
Nyt vasta se tuleekin kunnon jytky. Olemme suomalaisia ja suomalaisena haluamme olla.
Me ei haluta terroristeja suomeen.- kenttäoikeus
Miksi te siis olette täällä vielä ? ei Suomi tarvitse mitään kaltaisianne Venäjän mielistelijöitä,joiden aikana maan sisäinen väkivalta on kasvanut .
- hallavaliako
Mista se venaja tahan tuli...ei kuulu mitenkaan asiaan...
- oikeaapolitiikkaa
Yksi terroriteko vielä suomessa ennen vaaleja avaa kovapäisimmänkin kukkahattutätin siniset silmät, mutta pommin pitää olla sitten hyvä.
Persut on in.- laillinenhallitus
Supon tarkkailuun punikki jengi välittömästi persut syyllisiä maan sisäisen väkivallan kasvusta.
- Paitsi_että
Persujen vaalituloksilla ei ole mitään käytännön merkitystä koska ne eivät ole enää jatkossa mukana minkäänlaisessa hallituskokoonpanossa. Hyvää yötä Halla-aho.
- Ruotsidemokraatit_nousus
Ruotsidemokraatitkin ovat kovassa nousussa tällä hetkellä toiseksi suurin puolue Ruotsissa
- vapaasuomi
Ei tuu muuta kuin emäpotku perseeseen,sen verran hölmöläisiä ovat sivistymätön punikki lauma.
- Anonyymi
persut jees. kaikki vajakit äänestää muita hah hah
- Anonyymi
Varas - varkaampi - demari
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varas - varkaampi - demari
Marin maksattaa pienituloisilla eläkeläisillä ja lapsiperheillä aamumuronsa.
Marin taisi kusta omiin aamiaismuroihinsa ja ajoi puolueensa rökäletappioon. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marin maksattaa pienituloisilla eläkeläisillä ja lapsiperheillä aamumuronsa.
Marin taisi kusta omiin aamiaismuroihinsa ja ajoi puolueensa rökäletappioon.Pääministeri on noudattanut olemassa olevaa ohjeistusta. Ei ole tehnyt mitään väärin. Muut ovat tuon edun määritelleet jo vuonna 2010.
Se on sitten täysin eri keskustelu, että onko etu oikeudenmukainen. Ei maailma muutenkaan ole oikeudenmukainen. Toiset saa parempaa palkkaa ja paremmat edut kuin toiset.
- Anonyymi
Tosi vähän on muilla puolueilla vaihtoehtoja surkealle maahanmuuttopolitiikalle. Vain perussuomalaiset ovat uskaltaneet tarttua aiheeseen. Tämä on yksi syy miksi PS menestyy. Tanskassa sosiaalidemokraatit ovat vallassa. Siellä tavoitellaan toimilla nolla turvapaikanhakijaa. Ajatella että sosiaalidemokraatit ajavat siellä järkevää maahanmuuttopolitiikkaa.
Tanskan pääministeri: Tavoitteena nolla turvapaikanhakijaa
https://yle.fi/uutiset/3-11751633 - Anonyymi
50 sääntöjenvastaista viestiä poistettu.
- Anonyymi
Vasemmistoliitto härvisi puolueen sallivan maahanmuutttopolitiikan ja kristinuskovastaisuuden vuoksi. Jos ollaan kristinuskovastaisia tai ateisteja, niin silloin tuetaan islamisaatiota.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi214724Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä434374Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2544209Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos662390Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt451821Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu231764Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771694Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont171688- 1051417
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva121404