Vuohipaimenet ovat polttaneet raamattuja nakkinuotiollaan. Missä viipyvät krist. kaupunginvaltuutetut? Eikö niiden tulisi olla paikalla anomassa isännältään anteeksiantoa noille viheliäisille häpäisijöille? Painavatko paikalliset papit asian villaisella, vai polttavatko kirkon pihalla muslimien pyhiä kirjoja? Kai ne kohta polttelevat Suomen lippuja lämpimikseen, mutta eihän Sipilä siitä välittäisi. Poikien kujeita.
ps. mediaa on kielletty uutisoimasta asiassa. Yhtä poikkeusta lukuunottamatta.
ps. mediaa on kielletty uutisoimasta asiassa. Yhtä poikkeusta lukuunottamatta.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Raamattu on yhtäkuin vitsikirja surkeimmasta päästä.Eipä tule vahinkoa jos polttavat.Ja mekkomaakarit voi jatkossa mennä nypläyskerhoon nillittämään
Kyllä minäkin koraanit polttaisin jos joku niitä minulle tunkisi läjäpäin
Mutta sinähän luetkin vartiotornia
Minä kahtelen vain pillulehdistä kuvia
https://yle.fi/uutiset/3-8917937 Kuinka äkkiä eläin mätänee, karvat häviää, kärpäset syö raadon? Jos kirja on lumien ja vesisateitten alla, onko niin siisti kuin nää soldiersien kuvat.
Mitä ne soldiersit ovat
pitäis polttaa kaikki raamatut ja koraanit.
Uskontojen takiahan tässä kusessa ollaan.
Voi sitä uskovainen olla vaikei omistais yhtäkään raamattua..ihmisillä on niin hirveä kuoleman pelko uskovat jotta kuoleman jälkeen on elämää.Taitaapi vaan joutua matosten herkuks kirkkomaahan.
Pisteen jälkeen tulee välilyönti. Kahta peräkkäistä pistettä ei tunneta kieliopissa.
Pilkunnussijat joutavat matosten herkuks
Minäki halu tulvapaikka. minu huppa vaikk jehuvalaiste altaaseen
ja hoilamas jeesus,jeesus haalle lujaa
Kalle menee lujaa kun minu pitä saada Gela-Gold jonkaha tökkämä taikaseinärakooon Kiitosss
:D
Ja sitten vähän sitä LÄHDEKRITIIKKIÄ:, yliopistokaupungissa kun ollaan:
-missä MEDIASSA kyseinen "uutinen" oli? MV-lehteä ei lasketa, ja Espanjasta käsin ILJA JANITSKIN itse ei ollut silminnäkijänä.
:D
-mistä jyväskyläläisen VOK:in pihamaalle ilmaantui kasa Raamattuja? Suomenkielisiä vielä, oletan. Paikallinen seurakunta varmaan halusi osoittaa hyväntahtoista lähetystyöhenkisyyttään, mutta suomenkielisten Raamattujen lähettäminen VOK:iin menee aprillin puolelle.
:D
-uutisen mukaan vaihtoehtona sytykkeeksi olisi ollut läjä HESAREITA. Mistähän niitä Jyväskylään siunaantui, suurin paikallinen todennäköinen lehti kun olisi KESKISUOMALAINEN.
:D
-onko VOK:ien keskuslämmitys nyt alkusyksystä jo niin pahalla tolalla, että majoittujaraukkojen täytyy tulla ulos nuotiolle lämmittelemään? Avotulen tekoon tarvitaan muuten maanomistajan lupa. Oliko? Aidot grilipaikat pois luettuna.
:D
-mikäköhän motiivi rassulla oli massapostata "uutisensa" myös Helsinki-palstalle, vaikka tapahtuma kuulemma oli Jyväskylän VOK:illa?
:D
-kyseinen Jyväskylän VOK on aikaa sitten suljettu
:D
-yliopistokaupunki Helsinki poisti jo uutisen palstaltaan, mutta jyväskyläläisten älykkyyttä MV-lehti haluaa vielä koetella...
:D
-MV-lehti Espanjasta käsin tiesi senkin, että sianlihanakkejahan nämä muslimit siellä Vokkipihan raamatturoviollaan käristeli. Ja mitäpä me olemme sellaista luotettavaa lähdettä tässäkään suhteessa epäilemään?
:D
:D
Vieläkö se vokin kokko palaa?
Voisin tuoda jatkoksi Maon punaisen kirjan.
Kokemuksesta voin sanoa, että kovakantiset kirjat ovat kurjia sytytettäviä eivätkä pala hääppöisesti.
Voisiko paikallinen seurakunta käydä vaihtamassa nämä kovakantiset Raamatut pehmeäkantisiin?
:D
Sulla palaa pian persekarvat
Voin lahjoittaa kokkoon myös Ilja Janitskinin valitsijayhdistyksen kannattajakortit.
Ja tulla mukaan paistamaan niitä nakkeja jos niitä vielä on.
:D
Sitten vähän huumorin kukkaa peliin vanhaa neuvostoaikaista vitsiä mukaillen.
Perheenäiti kasvukeskusten ulkopuolelta nyrkin ja hellan välistä lähetti poikansa ostoksille:
-Jussi, tässä viisi euroa. Käy ostamassa kioskilta isälle Helsingin Sanomat, minulle Me Naiset ja itsellesi Aku Ankka.
Poika lähti kohti kioskia, mutta matkalla tuli juovuksissa vastaan hänen vaimonhakkaajapersu-isänsä, joka tivasi minne poika oli menossa rahan kanssa. Pojan kerrottua äidin antaman tehtävän isä kailotti:
-Meillä ei sellaisia suvakkilehtiä lueta! Meillähän on MV-lehti! Rahat tänne, poika!
Isä otti pojan rahat ja meni pubiin jatkamaan ryyppäämistään pojaltaan saamilla rahoilla.
Jussi-poika meni allapäin kotiin, ja äiti kysyi miksi tämä näytti niin surulliselta. Poika kertoi, että isä vei rahat ja sanoi, että ei me mitään suvakkilehtiä kaivata, onhan meillä MV-lehti.
Äiti meni kukkarolleen ja toi sieltä Jussille kolme euroa sanoen:
-Tässä on sinulle kolme euroa. Mene kioskille ja osta minulle Me Naiset ja itsellesi Aku Ankka. Isä pyyhkiköön pyllynsä MV-lehteen.
Jos huomenna on laatta-aamu, niin kokeile buklata hesarin päälle. On todettu että se imee yli seitsemän litraa oksennusta niin ettei ympäristöön jää mitään. Kai ymmärsit, täällä kun ei voi piirtää!
Sauli Niinistön kannattajakorteista tehdyssä nuotiossa ei voi paistaa elintarvikkeita. Äärioikeistolainen käry mustuttaa makkaratkin.
Monikansallinen koeryhmämme testasi kummasta tulee tukevammat sätkät, raamatun- vai koraanin sivuista. Molemmista otettiin sivuja suunnilleen keskeltä.
Raamatun sivuja pöllyytellyistä monet kärsivät silmä- ja kurkunpääoireista, mutta pahoinvointia ei esiintynyt. Kortsun sivuja imeskelleillä sen sijaan oli ajoittaista pahoinvointia ja hengenahdistusta.
Koko joukko oli kuitenkin sitä mieltä että kotimainen virsikirja on paras.
Vokkimme nuotio on vielä hienosti kuumana, joten tervetuloa makkaratulille vain!
Kansalaiset toivat kirjahyllyjensä joutilaita Raamattuja, joten ei ollut materiaalista puutetta.
Ilja Janitskin toi myös lisää löytämiään Hesareita, mutta ne paloivat huonosti, koska hän oli oksentanut niistä jokaiseen.
:D
Ilja tarjosi nuotioon myös löytämiään juutalaiskirjailijoiden teoksia, mutta niitä en voinut ottaa vastaan, koska ne oli pöllitty Jyväskylän kaupunginkirjastosta.
Nyt olisi ödinisteillä oiva tilaisuus hankkia kuvausrekvisiittaa, http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005363037.html , noita kun ödinistit ripustelisivat roikkumaan eri kohteisiin, niin riittäisi sitten kaikille kananaivoisille aihetta mistä meuhkata.
Pikkujuttuja verrattuna noihin isismusujen kuvaamiin kaulankatkontavideoihin. Niissä on draivia.
Vieläkö se Raamattu-nuotio palaa siellä suljetun VOKin pihalla, vai pitääkö Iljalle tuoda lisää kirjoja?
mee luuseri sinne grillaamaan omaa pikkunakkiasi