Helsingin ulkoilual. piit.koiranomistajat

fresbeegolfaaja

Fresbeegolfin harrastajana olisi yksi pyyntö jotka ulkoiluttaa koiraa alueella.

Helsingin kaupungin järjestyssäännöt on voimassa myös esimerkiksi: Kivikon ulkoilualueella. Siellä ilmoitetut määräykset pitää koira kytkettynä sekä kerätä koiran ulosteet on voimassa myös tuolla alueella. Nähnyt useita tapauksia joilla isoja ja pieniä koiria pidetty irti ja usein myös samat henkilöt jättää koiran ulosteet keräämättä. Kannattaisi ajatella muitakin kuin vain itseään.

2

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anomuumitar

      Voisin näin koirattomana ohikulkijana kehottaa sinulle samaa: ajattele muitakin kuin itseäsi. Lähinnä siksi, että monet kerrat on meinannut frisbee osua päähän tai muualle kävellessä ihan yleisiä puistojen kävelyteitä pitkin. Kommenttina heittäjältä yleensä vain "oho!".

      • inhoannoita

        Täällä oulussa huutavat muille ulkoilijoille että me heitettäis voitko mennä edestä pois, samoin minua ja koiraa kohti on tulee melkein päivittäin firsbeet, liian läheltä menee. Meitä on iso liuta jotka ollaan kyllästytty tähän sakkiin. Pahinta että niitä kiekkoja lentää koirapuistoonkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 80
      5028
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4258
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3048
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2586
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      50
      2237
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2211
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1840
    Aihe