Mistä.......

....sais ostaa sellaisia keltaisia Volunteer Minister -paitoja muutaman kappaleen.

Olis meinaan tarvetta ensi kesän festareille...

Kävin tuossa silmäilemässä keltapaitojen selityssivuja ja mulle jäi sellainen kuva,että koko tsunamin pelastusoperaation ovat suorittaneet keltapaidat, muita ei kuulemma ole edes näkynyt tuhoalueella.

Miksiköhän näin ?

D :)
7302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olet menossa siis lestadiolaisten herättäjäjuhlille. Buhahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaahahahahahahahah
ahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhahahahaaaa
hahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaahhahahahahahahaha

Äänestä
  • .... missä festareilla örveltää, kunhan on keltainen Volunteer Minister-paita päällä.

    Tulee meinaan reaaliaikaista mainosta teille arvon scientologeille.

    D :)

    Äänestä

  • Dekkari. kirjoitti:

    .... missä festareilla örveltää, kunhan on keltainen Volunteer Minister-paita päällä.

    Tulee meinaan reaaliaikaista mainosta teille arvon scientologeille.

    D :)

    Buahahahahahahahhahahhahahhahahahahahaaaaaaaaaa
    hahahahahahahahaahahahahaahhaahahahhhhaaaaaaa

    Äänestä

Miten on dekkari, kun noin mielelläsi haluat esiintyä scientologina, niin eiköhän vain "teilaaja" olekin yksi sivupersoonistasi?
Onhan se tosi mukava laittaa scientolodgien suuhun sanoja, joita he eivät käytä.

Äänestä
  • Luulen, että teilaajan ja vastaavien kommentteihin ei paljon kannata kiinnittää huomiota.

    Äänestä

  • No siinähän se todiste tulikin, että teilaaja ei ole scientologi. Tuli herja väärään suuntaan.
    Dekkarilla se hauskaa riittää kun on välillä itsesä (jos on) ja kaverinsa, sitten haukkuu itseää sanoilla jotka menevät niin alta lipan kun mennä voi. Kukaan oikea scientologi ei varmasti käytä sellaista kieltä. Todella läpi näkyvää.
    Miksi muuten dekkari ei ole rekisteröinyt nimimerkkiään? Tähän luulisin olevan kaksi syytä, yksi henkilö saa rekisteröidä vain yhden nimen, onko näin? Toinen syy on, että kukaan muu ei viitsisi d:een nimissä kirjoittaa. Siitä ei ole pelkoa.
    Kuka olit tänä aamuna, vaatii varmaan monta tuntia selvitellä päätään, että kukas sieltä nyt sattuu putkahtamaan?

    Äänestä

  • ...Dekkaria niin tyhmäksi,että sortuisi moiseen temppuun.

    Jos noin luulet, niin tyhmä TODELLA olet.

    Eiköhän kyseinen heppu ole scientologi, joka on suorittanut kunniakkaasti scientologian kommunikointikurssit, mutta sitten hirtti kovalevy ja kämmen kiinni.

    D :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Dekkari. kirjoitti:

....sais ostaa sellaisia keltaisia Volunteer Minister -paitoja muutaman kappaleen.

Olis meinaan tarvetta ensi kesän festareille...

Kävin tuossa silmäilemässä keltapaitojen selityssivuja ja mulle jäi sellainen kuva,että koko tsunamin pelastusoperaation ovat suorittaneet keltapaidat, muita ei kuulemma ole edes näkynyt tuhoalueella.

Miksiköhän näin ?

D :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu