Terroristivainoa 2017 Suomessa!

Koskakohan saamme todeta, että Suomeen on tehty ensimmäinen terrori-isku, jota Isiskin pitää todellisena? Nyt on aivan lapsellinen ja naurettava hässäkkä VAIN kahdesta kuolleesta ja muutamasta pikku haavoja saaneista, joista jokainen on päässyt jo pois hoidosta.
Halutaan näköjään saada KRP:n ja SUPON toimesta harkitusti ihmisille aikaan se harhaluulo, että kyseessä oli terroristin isku? Suomi ei ole muka enää turvallinen, kun kaksi on kuollut tavallisessa puukotuksessa. Hallitus hokee samaa naurettavaa mantraa kuin lehdistökin.
Näyttävät syyttömien pidätykset olivat osaa juonta.

Noloa olikin, että joutuivat laskemaan heidät vapaaksi. Koska veitsellä huitonut oli ulkomaalainen, eikä suomalainen oli harhakuvitelma terrorismista jo heti valmis. Kun suomalainen valkonaama tappoi kolme ihmistä Imatralla, niin missään ei hourittu terrorismista! Tämä tappaja ei saanut tuomiota lainkaan. Katsotaan saako Turun tappaja vastaavan tuomion. KRP ja SUPO ovat jo nolanneet itsensä, sillä asiaa tutkitaan terroritekona, vaikka mitään todisteta ei ole eikä tule, vaikka yritys on kova.

0

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

        heti asumaan? 🛒
        Ikävä
        100
        822
      2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

        Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        361
        790
      3. Mitä odotat kohtaamiselta?

        Niin, otsikossa kysymys.
        Ikävä
        76
        620
      4. Olet kuin minä

        Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
        Ikävä
        49
        600
      5. Mä olen tosi

        Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
        Ikävä
        38
        599
      6. Samassa kylässä asuu yks mies...

        Jota en voi sietää... yök!
        Ikävä
        65
        575
      7. Sanotaan se sitten tässä

        Rakastan sua mies varmaan.
        Ikävä
        30
        566
      8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

        Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
        Ikävä
        25
        530
      9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

        Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
        Kemijärvi
        48
        527
      10. Jos se onkin niin

        Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
        Ikävä
        27
        522
      Aihe