Älä syö jänistä - loisvaara

Älä syö jänistä - siinä voi olla loinen. Oulusta asti löytynyt!
http://www.tiede.fi/blogit/kaiken-takana-loinen/tauti-joka-tappoi-citykanit
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Älä pure poroa, se voi potkaista

Äänestä

Ei se kuolleena enää potki. Mutta loinen elää vielä kuolleessakin eläimessä ja varmaan vaikka olis kypsentänytkin kunnolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JänisLoinen kirjoitti:

Älä syö jänistä - siinä voi olla loinen. Oulusta asti löytynyt!
http://www.tiede.fi/blogit/kaiken-takana-loinen/tauti-joka-tappoi-citykanit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu