Ei mikään tumpelomies. Leipoi itselleen juhlakakun. Nam.nam.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Jari-Aarnio-vietti-60-vuotisjuhlia-vankilassa-Leivoin-itse-taytekakun/1124169
Vapautumiseen saattaa kulua aikaa. Mutta sanokaa meidän sanoneen; ei se mies sostuella tarvitte elää.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Jari-Aarnio-vietti-60-vuotisjuhlia-vankilassa-Leivoin-itse-taytekakun/1124169
Vapautumiseen saattaa kulua aikaa. Mutta sanokaa meidän sanoneen; ei se mies sostuella tarvitte elää.
Vastaukset 7
Vanhimmat
J.A tietää, että pientä vilperiä tuli pelattua mutta ainahan hyvä veli on tullut ylätasolta hätiin.
Itseltäni napattiin kortti kuivumaan vaikka viisari vain hiukan heilahti. Muuten siitä vanhemmasta konstaapelista lemahti, eikä mikää vanha viina.
Kenenkähän pusseista asianajajien palkkiot on maksettu? Tuskin Aarnion kukkapenkistä löytyneet ovat riittäneet.
J Aarnion juttuja on jauhettu jo monta vuotta kohta kukaan ei tiedä missä mennään. Voi sanoa, että paljon poruja vähän villoja.
Leipoisin todella ison kakun jos kyseinen herra jäisi loppu elämäkseen kiven sisään. Luulen, että hänelle tulee niin paljon "lieventäviä" asioit ja pääsee taas vapaaksi. Laki ei taida olla sama kaikkia kohtaan.
Ja me veron maksajat iloiten maksamme kaikki tuomarien ja viemärien palkat ja kulut.
Anneli Auer taitaa olla eniten valtiota jujuttanut suomalainen ihminen. Hän saa vielä hyvän liksan jokaisesta mielestään kärsineestä päivästään.
Uskon ja niin kaikki muutkin tuntemani tyypit; J.Aarnio on vapaa varakas eläkeläinen v.2023.
Onko Anneli Auer lainoppinut henkilö? Ainakin hän vaikuttaa henkisesti murtamattomalta. A.A katsottiin syyttömäksi todisteiden puuttuessa.
Ei norjassakaa sen kummempaa, heidän poliisipäälikkö avusti huumejengiä tuomaan huumeita 14 tonnia, sai 21 vuoden tuomion.
Puolustus varmaan vetosi! Omaan käyttöön :)