Voin ajaa nyt minne tahansa oletkin menossa pelkkiä bensakuluja vastaan. Oma elämäntilanne on nyt sellainen että se on mahdollista.
Kyyti minne tahansa
11
1090
Vastaukset
- Kohti.tuntematonta
Lähtöpaikkana lahti/lähiseutu
- Narusaippua
Tervehdys. Voisin hieman korvatakkin, mutta pitäisi tietää millainen auto Teillä on?
Kysyn kun hankin pikkupöydän Tampereelta ja puureliefin Jyväskylästä ja tajusin etteivän ihan mahdu omaan henkilöautooni.
Pöytä on kyllä pieni, ehkä 18kg? ja kansi 70 x 140 ja korkeus 72
Reliefin kokoa en muista, mutta on siis isompi.
Laita viestiä ja suunnitellaan jos voisimme olla avuksi toisillemme - Kohti.tuntematonta
Farkku löytyy eli mukavasti mahdutaan pitkäkseen.
- KohdeTampere
Jos pääsisi Tampereelle Helsingistä peräkärryn kanssa ja vielä takaisin. Olisi parkettilautaa hakusessa. sähköp. [email protected]
- niksudee
Voiko bensakulut maksaa luonnossa?
- kohti.tuntematonta
kyllä se onnistuu niin pojilta kuin tytöiltä
- Heppi-Arttu
Käsitöitä ja poskijuttuja?
- tjh90
Lahest kotkaa?? onko pitkällä?
- petskupatrik
14.4 aamupäivästä hämeenlinna-tampere messuille pirkkahalliin
- Eiautoa
Tänään jkl-äänekoski. Lähdetkö viemään?
- Kohti.tuntematonta
Join korttini. Rupesin heteroksi. Ny om vaikeeta nää jutut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585483Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334759Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1863443Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142576Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182288Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529