Faijan Micra sport

Peke

Ajettiin hesasta turkkuuseen. Kerran käytiin 80km/h paremmalla puolella.

5

823

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mika

      ei se todellakaan mikään tykki ole

    • mika

      mitäää ??? etkö uskaltanut ajaa ?? munkin 90 1.2 micra kyllä kulkee motarilla sen mitä siellä saa ajaa 120 .... aika kevyestikin !!! ihan mielenkiinnosta kysyn koska näkeehän noita microja tuolla letkan vetäjinä , mutta .. kulkeehan tuo ihan ritävästi normaali ajoon ajateltuna ... ite ainakin vedän heti muista ohi jos alinopeuksia ajellaan ... no joo .. eihän toikaan mikään tykki ole ... tommoinen perheen kolmos auto ... kulutuksen takia en raaski luopua .. vetää sitten sen säästyneen bensan kesällä veneen tankkiin se kyllä on pohjaton :-))

    • Jii

      No nyt on kyllä ollut kuskissa vika jos ei micralla ole kovempaa päässyt! Itse olen huristanut armaallani (´97, 1.0) motarilla urku auki kevyesti 135-140 km/h, mankasta joutuu vain volyymiä lisäämään kun melu on kova:) Joo, eihän se kauhean hyvää voi autolle tehdä jos lähes maksiminopeuksilla tykitetään, mutta silloin tällöin. Kyllä micrakin tykkää kun sillä ajetaan.. Jos totta puhutaan niin kasvattaa luonnetta ajella micralla pitkää matkaa, kerran jos toisenkin on pitänyt tyytyä siellä jonon jatkona pörräämään, kiihdyttäminen vie niin pirun kauan. Ajelin puolisen vuotta itä-suomesta etelä-suomeen pari kertaa kuussa pikku armaallani, joten kokemusta maantieajosta on kertynyt tällä autolla ihan omiksi tarpeiksi. Mutta on se niin näppärä veivata parkkiruutuun:) No joo.

    • Micrailija

      Mulla on vm 86 oleva 1.0 gl micra jonka mittarin neulan saa osoittamaan lutu pohjassa 147 kmh.

    • ......

      Eiköhän jokaisella autolla voi ajaa alle 80km/h :-)
      Silti omani 1 litranen vm. -88 kulki ihan kevyesti liki 150, melu kyllä nousi melko suureksi, mutta radiota vaan kovemmalle.

      Nykyiseni 1.2 kat ei taas kulje 140km kovempaa, viekö katti tehota vai mistä johtuu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      77
      788
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      144
      760
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      57
      666
    4. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      654
    5. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      653
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      634
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      44
      587
    8. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      531
    9. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      513
    10. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      27
      511
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      506
    12. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      466
    13. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      402
      462
    14. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      77
      445
    15. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      436
    16. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      420
    17. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      404
    18. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      36
      392
    19. Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä

      Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole
      Tanssii tähtien kanssa
      3
      390
    20. Mikä on toinen nimesi?

      😊
      Ikävä
      28
      384
    Aihe