Pojalla oli siis semmoinen muovi pyssy sängyn alla ja pelkään että se aikoo uhkailla jotain sillä.
Pitääkö se viedä poliisille? Sä näyttää aika aidolta että sillä pystyisi säikyttämään jonkun
Pojan huoneesta löytyi pyssy
6
331
Vastaukset
- jytgfd
Häh? Lelupyssyjä on lapsilla ollut kautta historian, osa ihan riittävän aidonnäköisiä, että niillä voi säikytellä. Nykyaikaiset airsoft-aseet ovat hyvinkin tarkkoja replikoja, vaikka kyse on ihan laajasta ja laillisesta harrastuksesta.
Mitäpä, jos ottaisit itseäsi niskasta kiinni, ja yhteiskunnan (ja Suoli24:n) apuun huutamisen sijasta olisit kunnollinen vanhempi?
Ei kysymys ole muusta kuin asiallisesta kasvatuskeskustelusta sen suhteen, että ymmärtäähän juniori, että laittoman uhkauksen lisäksi jo erehdyttävästi aseennäköisen esineen kanniskelu julkisilla paikoilla on kiellettyä, eli kapinetta saa käyttää vain asianmukaiseen harrastamiseen tai leikkimiseen, missä ei ole muilla erehtymisen vaaraa. Jos sitten järkipuhe ei tehoa, niin tietenkin ole taas jämäkkä vanhempi, ja suoritat kasvatusvelvollisuutesi estämällä tällaisen esineen väärinkäytön ihan itse. Ei siihen poliisia tarvita, että tuollaisen kapineen romuttaa.- qwqwqwq
Kunnonboy kirjoitti:
Poika on 23 vuotias
Ryöstöähän mies suunnittelee. Jos sellainen tapahtuu, niin sittenhän tiedät tekijän.
- jytgfd
Kunnonboy kirjoitti:
Poika on 23 vuotias
No siinä tapauksessa tuskin voit mihinkään kasvatuksellisiin takavarikkoihin ryhtyä. Silti voit jutella "poikasi" kanssa siitä mitä hän kyseisellä kapineella meinaa tehdä. Kuten jo todettu, paljon on laillisia harrastuksia, joissa käytetään laadukkaita replikoita, ja mitä luulet poikasi tuumaavan, kun äiti ilmoittaa poikansa airsoft-välineistä poliisille?
Niin, ja koitahan kannustaa poikaasi siinä leikkien lomassa vähän itsenäistymään. Kyllä 23-vuotiaan kuuluu jo ruveta lentämään pestäst äidin/isän tarkkailun ulottumattomiin.
- esdfasdf
Ota? ei tarvii ol nii munaton.
- 167-176
Onkos lahkeessa pölli?
https://www.youtube.com/watch?v=FO-I77cpvaQ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt631237- 1071203
Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa146896Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv64873- 71810
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel109702- 56676
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto103672- 43596
- 78591
