Minulla silmissä ollut useamman päivän ajan jotakin häikkää.Tuntuu kuin ripsi olisi taittunut luomen alle.Olen tutkinut tilannetta eikä näytä ripsiä olevan taittuneena.Minulla usein ollut tuota taittuvien ripsien ongelmaa.Sitten valolla paistattelin silmän sivusta ja huomasin että silmän pinnalle muodostunut ikään kuin sellaista ”läpinäkyvää” kalvoa.Sen näkee kun valo heijastuu tietystä kulmasta.Sen tuntee kuin sellaisena roskantunteena kun käyttää luomia kiinni.Myöskin on ollut ”verestystä” varsinkin aamuisin.Siis verisuonet näkyy valkuaisen pinnalla selvästi.Näkö toimii kuin ennenkin semminkin mitä jäljellä –8 diopterin likinäöstä on jäljellä.Sidekalvon tulehdusta on allergian myötä joskus ollut mutta nyt luulen olevan kyse jostakin muusta.Paljon tuijottelen tietokoneen näyttöä päivittäin kun työkyvyttömyyseläkkeellä on tuota aikaa. Työkyvyttömyyseläkkeellä olo ei liity silmiin Niin ja ikää on 49v..Onko kenelläkään ollut vastaavaa ongelmaa silmien kanssa?
Silmissä kangertaa
Thunderboll
1
416
Vastaukset
- on.niissä.riskinsä
Niin minunkin toinen silmäni. Se on tänäänkin suorastan tulvinut nestettä ulos. Tuhrii töissä silmälasit. Olenkin leikkausjonossa, eli ikänäkökorjaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1086138Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1183135SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561