Vaikka neljä parasta keskustan pubia? Voit enemmänkin kertoa eikä kaikkien tarvitse ihan keskustassa olla, kävelymatkan päässä kuitenkin. Kiitän vastauksista jo etukäteen.
Tallinnan parhaat pubit?
20
3232
Vastaukset
- Juopo.Lalli
Tallinnan parhaat pubit ovat 80 kilometriä Tallinnasta pohjoiseen
- VikansaKullakin
Ne ovat vain turhan kalliita ja sitä paitsi ovella on henkilö estämässä sisällepääsyä kun taas Tallinnassa ovella päivystää sisäänheittäjä...
- sieltä.löytyy
Kolmen jellonan baarissa on tunnelmaa. Koplissa kannattaa muutenkin kierrellä. On puurakennuksineen mukavampaa seutua kuin se kolkko kivinen vanha kaupunki, tai uusi lasinen ja betoninen juppikeskusta.
- Kalamajassa
Kolmet Jellonat, Kolm Lõvi, ei oo Koplisssa vaikka kadun nimi onkin tuo. Sinnehän on matkaa kilometrejä.
Kolmen Leijonan baari on tosiaan Kalamajan kaupuginosassa. Yksi suosikkibaarimme. Kopli, jonkun kenraali Koppelin mukaan nimetty kaupunginosa alkaa asuntomme, joka sijaitsee Pelgurannasta, jälkeen.
Dispetseribaar Koplin perillä, SOS- baari ja Sirbikohvik ja Sitsibaar, niissä on aina käytävä, kaikissa ei aina ehdi.
- Vallibaar
Valli Baar Viron paras baar
https://www.youtube.com/watch?v=P6Huagy8g-U- olutsilta
Voi kalja-pojat, tätäkään ei osata hakea, oppinut olusen juopi - missä
https://olutopas.info/olutwiki/matkailu:muu_eurooppa:tallinna
http://www.is.fi/matkat/art-2000000768218.html - Anonyymi
Tallinnan yöelämä on hyvin erilaista kuin kymmenen vuotta sitten: "Meno on kovempaa kuin Suomessa"
https://yle.fi/uutiset/3-10759775
Tallinnan pienpanimotapahtumassa tuli käytyä joku viikko takaperin. Keskustan tuntumassa ainakin meikäläisen kävelymatkan päässä on tuollaiset. Kartan antoivat. Hyvyys on makuasia ja osoitteet ym. löytynee netistä.
Uba ja Humal
Hell Hunt
Koht
Rebane
Pörgu
100 ölle koht
Tuba
Drink
Taptap
Brewdog Bar
Siinä sitä on ohjelmaa itsellekin muutamaksi viikonlopuksi.- Anonyymi
Nykyään Helsingissä saa nk. etnisissä kapakoissa halvempaa hanaolutta kuin Tallinnassa konsanaan. Edes Ufo Pubi ei pysty samaan hintaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyään Helsingissä saa nk. etnisissä kapakoissa halvempaa hanaolutta kuin Tallinnassa konsanaan. Edes Ufo Pubi ei pysty samaan hintaan.
Helsingissä hanaolut on jo merkittävästi edullisempaa kuin Tallinnassa.
- Anonyymi
Ja halpa olut on ainoa syy matkustaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja halpa olut on ainoa syy matkustaa
Siinä meni viimeinenkin syy matkustaa Tallinnaan.
Anonyymi kirjoitti:
Helsingissä hanaolut on jo merkittävästi edullisempaa kuin Tallinnassa.
Missä on 0.5 tuoppi 2.5 egee tai alle stadissa ? enpä usko.
Anonyymi kirjoitti:
Ja halpa olut on ainoa syy matkustaa
Ei. On ystäviä ja tuttuja paljon siellä. Bonuksena on nuo nähtävyydet ja ostokset.
- Anonyymi
ksusha kirjoitti:
Ei. On ystäviä ja tuttuja paljon siellä. Bonuksena on nuo nähtävyydet ja ostokset.
Ostokset kannattaa tehdä Suomessa. Vastaavat rätit ja lumput ovat täällä Suomessa paljon edullisempia. Kalja ja viina ovat tosin tuolla paljonkin vähemmän hintavia kuin Suomessa.
Joku tuostakin pääsee kiitolaukalle.
Mitä nähtävyyksiä Tallinnassa on? Viru hotelli tietenkin, suomalaista osaamista ja kätten taitoa. Mitä neukku tai virolainen Virossa arvostaa? Turvemajaansako, ei länttä eikä vapautta! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostokset kannattaa tehdä Suomessa. Vastaavat rätit ja lumput ovat täällä Suomessa paljon edullisempia. Kalja ja viina ovat tosin tuolla paljonkin vähemmän hintavia kuin Suomessa.
Joku tuostakin pääsee kiitolaukalle.
Mitä nähtävyyksiä Tallinnassa on? Viru hotelli tietenkin, suomalaista osaamista ja kätten taitoa. Mitä neukku tai virolainen Virossa arvostaa? Turvemajaansako, ei länttä eikä vapautta!Tallinnassa on sentään paljon enemmän nähtävää kuin Helsingissä. Missä on Helsingin keskiaikainen vanha kaupunki?
Viro on vapaa maa ja Naton jäsen. Suomi ei ole uskaltanut liittyä kun neukku voi tulla viiihaiseksi. Joku on kertonut että me ollaan puolir*ssiä. - Anonyymi
Totuus on hirveää. Se sylettää!
- Anonyymi
Kaikki Tallinnan pubit on ylihintaisia.
- Anonyymi
Ei enää. Pikkutuopin saa jo alle 8 euron.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1559829Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1297942Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi27501Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2607482Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1216162Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k875957Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j535752Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit944831Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja112977Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist541414