Poika haistatti vitut

Sanoin pojalle että hän ei saa olla ulkona tyttöystävänsä kanssa kahdeksan jälkeen ja poika sanoi haista vittua.
Mikä hitto sitä vaivaa, mun mielestä 23 vuotias poika EI saa olla tyttöystävän kanssa kahdestaan illalla

14

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä_jaksa

      Onhan tuo jo reilusti täysi-ikäinen, eli kyllä hän voi päättää sen itse.

    • yhgrfdszbt

      Jaha, se sängyn alla ollut pyssyjuttu nyt oli ihan vielä kohtuullisen hyvä trolli aina siihen asti, kunnes paljastit "poikasi" olevan 23-vuotias. Nyt kuitenkin menit liian pitkälle. Hyvä trolli ei koskaan saisi mennä liian pitkälle, se lässähtää heti.

      • Mitä selität? Poika on 23 vuotta ja asuu kotona koska ei ole löytänyt töitä


      • yhgrfdszbt

        Yrität siis ihan tosissasi väittää, että et trollaa, kun kyselet kannattaako sinun ilmoittaa 23-vuotiaan poikasi lelupyssystä poliisille, tai kertoessasi meille käsityksiäsi siitä, että 23-vuotias poikasi ei saisi olla tyttöystävänsä kanssa kahdestaan ulkona kahdeksan jälkeen illalla?

        Entä minä syy se vanhempien helmoissa asumiselle on, että ei ole töitä? Asuvatko kaikki työttömät vanhempiensa luona? Jos ei työtä löydy, niin opiskeleminen parantaa saumoja kummasti. Samalla voi muuttaa johonkin opiskelijakämppään pois vanhempien nurkista. Bonuksena saa olla iltaisin tyttöysävänsä kanssa ihan ilman vanhempien sotkeutumista asiaan.

        Nojoo, trolli haisee edelleen.


    • mmvbx

      Onko tämä 23-vuotias holhouksenalainen, vai millä perusteella olet koettanut puuttua hänen itsemääräämisoikeuteensa? Täysi-ikäisyyden raja meillä Suomessa on 18-vuotta ja siihen loppuu myös vanhempien edunvalvontavelvollisuus ja -oikeus.

    • pedo

      Ei saa olla. Syy on siinä, että tyttöystävä on alle 16v. poikasi on pedofiili.

      • nyhtgfxc

        Jaha, muotisanakiihkoilijat löysivät keskustelun, vaikka eivät vieläkään ymmärrä rakastamansa muotisanan merkitystä.
        Mutta kerro ihmeessä mistä tämä tieto tuli, että aloittajan pojan tyttöystävä olisi alle 16-vuotias? Ei hän itse ainakaan niin kertonut.


      • Tyttöystävä on 44 vuotias


      • yhgrfdszbt
        Kunnonboy kirjoitti:

        Tyttöystävä on 44 vuotias

        Oletkin siis vain kade, kun itselläsi ei ole hyvää toyboyta.
        Nojoo, paska trolli edelleen.


      • pedo
        Kunnonboy kirjoitti:

        Tyttöystävä on 44 vuotias

        Ei saa tavata sittenkään, koska 44-vuotias tyttöystävä on tod.näk. seksuaalinen hyväksikäyttäjä.

        Rikoslain mukaan henkilön kanssa seksin harrastaminen on rangaistavaa esim. raiskaus.


      • nyhtgfxc
        pedo kirjoitti:

        Ei saa tavata sittenkään, koska 44-vuotias tyttöystävä on tod.näk. seksuaalinen hyväksikäyttäjä.

        Rikoslain mukaan henkilön kanssa seksin harrastaminen on rangaistavaa esim. raiskaus.

        Kommentissasi ei ollut yhtään järkevää lausetta.


    • lakiavastaan

      "Onko tämä 23-vuotias holhouksenalainen"

      on eettisesti väärin kutsua ketään holhouksen alaiseksi.

    • hmmmm-----

      Poika lähti itse haistelemaan vittua.....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1672
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1488
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      923
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      869
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      831
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      796
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      748
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      740
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      738
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      710
    Aihe