Poika haistatti vitut

Sanoin pojalle että hän ei saa olla ulkona tyttöystävänsä kanssa kahdeksan jälkeen ja poika sanoi haista vittua.
Mikä hitto sitä vaivaa, mun mielestä 23 vuotias poika EI saa olla tyttöystävän kanssa kahdestaan illalla

14

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä_jaksa

      Onhan tuo jo reilusti täysi-ikäinen, eli kyllä hän voi päättää sen itse.

    • yhgrfdszbt

      Jaha, se sängyn alla ollut pyssyjuttu nyt oli ihan vielä kohtuullisen hyvä trolli aina siihen asti, kunnes paljastit "poikasi" olevan 23-vuotias. Nyt kuitenkin menit liian pitkälle. Hyvä trolli ei koskaan saisi mennä liian pitkälle, se lässähtää heti.

      • Mitä selität? Poika on 23 vuotta ja asuu kotona koska ei ole löytänyt töitä


      • yhgrfdszbt

        Yrität siis ihan tosissasi väittää, että et trollaa, kun kyselet kannattaako sinun ilmoittaa 23-vuotiaan poikasi lelupyssystä poliisille, tai kertoessasi meille käsityksiäsi siitä, että 23-vuotias poikasi ei saisi olla tyttöystävänsä kanssa kahdestaan ulkona kahdeksan jälkeen illalla?

        Entä minä syy se vanhempien helmoissa asumiselle on, että ei ole töitä? Asuvatko kaikki työttömät vanhempiensa luona? Jos ei työtä löydy, niin opiskeleminen parantaa saumoja kummasti. Samalla voi muuttaa johonkin opiskelijakämppään pois vanhempien nurkista. Bonuksena saa olla iltaisin tyttöysävänsä kanssa ihan ilman vanhempien sotkeutumista asiaan.

        Nojoo, trolli haisee edelleen.


    • mmvbx

      Onko tämä 23-vuotias holhouksenalainen, vai millä perusteella olet koettanut puuttua hänen itsemääräämisoikeuteensa? Täysi-ikäisyyden raja meillä Suomessa on 18-vuotta ja siihen loppuu myös vanhempien edunvalvontavelvollisuus ja -oikeus.

    • pedo

      Ei saa olla. Syy on siinä, että tyttöystävä on alle 16v. poikasi on pedofiili.

      • nyhtgfxc

        Jaha, muotisanakiihkoilijat löysivät keskustelun, vaikka eivät vieläkään ymmärrä rakastamansa muotisanan merkitystä.
        Mutta kerro ihmeessä mistä tämä tieto tuli, että aloittajan pojan tyttöystävä olisi alle 16-vuotias? Ei hän itse ainakaan niin kertonut.


      • Tyttöystävä on 44 vuotias


      • yhgrfdszbt
        Kunnonboy kirjoitti:

        Tyttöystävä on 44 vuotias

        Oletkin siis vain kade, kun itselläsi ei ole hyvää toyboyta.
        Nojoo, paska trolli edelleen.


      • pedo
        Kunnonboy kirjoitti:

        Tyttöystävä on 44 vuotias

        Ei saa tavata sittenkään, koska 44-vuotias tyttöystävä on tod.näk. seksuaalinen hyväksikäyttäjä.

        Rikoslain mukaan henkilön kanssa seksin harrastaminen on rangaistavaa esim. raiskaus.


      • nyhtgfxc
        pedo kirjoitti:

        Ei saa tavata sittenkään, koska 44-vuotias tyttöystävä on tod.näk. seksuaalinen hyväksikäyttäjä.

        Rikoslain mukaan henkilön kanssa seksin harrastaminen on rangaistavaa esim. raiskaus.

        Kommentissasi ei ollut yhtään järkevää lausetta.


    • lakiavastaan

      "Onko tämä 23-vuotias holhouksenalainen"

      on eettisesti väärin kutsua ketään holhouksen alaiseksi.

    • hmmmm-----

      Poika lähti itse haistelemaan vittua.....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe