aina sama tappelu paskoista...kaupunki sääntöjen mukaan paskoja ei tarvitse kerätä jos paskaa paikkaan mikä ei ole hoidettu puisto tai jalkakäytävä...joten saa paskata ojaan ja metsään!!!sorry näin on asia.olen kysynyt poliisilta...
paskoista!!!!
s..........
8516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kai silti muistit kerätä kakat?
tottakai........
juttu. Nyt saan nukuttua yön rauhassa. Ja aamulla taas lähden kakkapartioon kyttäilemään järjestyslaista piittaamattomia koiranomistajia.
tuda vemppuun
veda tumppuun?? sina puhua hoono soomi(ko)?
Tulkoompa vaan joku paskapoliisi kyttäämään mun koirani paskoja työnnän määmit kyttääjän kurkkuun kaduille heitettyjen tupakantumppien karkkipaperien ja särjettyjen olutpullojen maustamana että silleen. Voi vetää hansikkaat käteen ja v.n päähänsä.
Kylläkai se meidän ihmisten "aikaansaannosta" loppujenlopuksi tuokin koiranpaska pientareilla, en usko, että koira luontojaan "haluaa" juuri siihen paskoa, sitä vaan ei kertakaikkiaan aina ole ne kummarit jalassa eikä varmaan aivan keskustassa etenkään, että vois koiran viedä sinne syrjemmälle tarpeilleen.
Aivan varmasti koira kuin koira "valikoisi" oikeinkin mielellään sellaisen hieman rauhallisemman ja suojaisemman paikan jos se sen vaan kykenisi tekemään, en tiedä kultaako aika muistot mutta eipä kuus, seiskytluvulla sontaa tienpientareilla ollut, silloin "valitettiin" valtaisita irtokoiralaumoista, joissa saattoi olla jos jonkimoista agressiivistakin yksilöä ainakin koulutaipaleella sai todella niitä pelätä, että summasummarum vähemmän itse ainakin tuota sontaa "pelkään".
Lisäisin vielä, että jos ihminen on "vannoutunut" koiranvihaaja hän ei hyväksy edes sitä, että koirat saavat tehdä tarpeensa omalle pihalle josta ne korjataan pois, sitäkään ei kannata mennä "tunnustamaan" väärässä seurassa.
Joopa joo, oletteko te, jotka jätätte koiranne läjän siivoamatta huomanneet, että koiranne tassut saattavat olla koiranpaskassa, jonka joku muu itsekäs koiranomistaja on jättänyt siivoamatta ?