Jeesus kristus

Jeesusonelämä

On tie totuus ja elämä.. Kristus Jeesus nyt ja ainoaan. Kiitos Jeesus, että olen sinun näin heikkona ja vajavaisenakin ja saan olla kerran kanssasi taivaassa missä ei kyyneltä eikä janoa ole. Onhan tämä elämä vain silmänräpäys, eikä sitäkään ikuisuuden mittakaavassa. Katsokaa netistä biili Weisin todistus helvetistä ja 7 kolumbialaisen nuoren käynti helvetissä ja taivaassa.helvetti ei todellakaan ole se biletyspaikka mitä saatana uskottelee teille.

4

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kyyneltä , ei janoa ... No tuollaisen olemisen tunteen saapi kun noudattaa Jeesuksen opetuksia. Kun ymmärtää esimerkiksi luottaa Jumalaan niin vahvasti että tämä seuraava tulee normiksi omassa elämässä eikä vain opiksi jota ei edes kuulla : Ei kukaan voi palvella kahta herraa; sillä hän on joko tätä vihaava ja toista rakastava, taikka tähän liittyvä ja toista halveksiva. Ette voi palvella Jumalaa ja mammonaa.
      25. Sentähden minä sanon teille: älkää murehtiko hengestänne, mitä söisitte tai mitä joisitte, älkääkä ruumiistanne, mitä päällenne pukisitte. Eikö henki ole enemmän kuin ruoka ja ruumis enemmän kuin vaatteet?
      26. Katsokaa taivaan lintuja: eivät ne kylvä eivätkä leikkaa eivätkä kokoa aittoihin, ja teidän taivaallinen Isänne ruokkii ne. Ettekö te ole paljoa suurempiarvoiset kuin ne?
      27. Ja kuka teistä voi murehtimisellaan lisätä ikäänsä kyynäränkään vertaa?
      28. Ja mitä te murehditte vaatteista? Katselkaa kedon kukkia, kuinka ne kasvavat; eivät ne työtä tee eivätkä kehrää.
      29. Kuitenkin minä sanon teille: ei Salomo kaikessa loistossansa ollut niin vaatetettu kuin yksi niistä.
      30. Jos siis Jumala näin vaatettaa kedon ruohon, joka tänään kasvaa ja huomenna uuniin heitetään, eikö paljoa ennemmin teitä, te vähäuskoiset?
      31. Älkää siis murehtiko sanoen: 'Mitä me syömme?' tahi: 'Mitä me juomme?' tahi: 'Millä me itsemme vaatetamme?'
      32. Sillä tätä kaikkea pakanat tavoittelevat. Teidän taivaallinen Isänne kyllä tietää teidän kaikkea tätä tarvitsevan.
      33. Vaan etsikää ensin Jumalan valtakuntaa ja hänen vanhurskauttansa, niin myös kaikki tämä teille annetaan.
      34. Älkää siis murehtiko huomisesta päivästä, sillä huominen päivä pitää murheen itsestään. Riittää kullekin päivälle oma vaivansa.

      • Ei murhetta, ei janoa , ei nälkää vaan ainoastaan kiitollisuutta Jumalalle siitä mitä on , täydellinen hyväksyminen , ei taistelua , kiitos Jumalalle .


      • Anonyymi
        Allishere kirjoitti:

        Ei murhetta, ei janoa , ei nälkää vaan ainoastaan kiitollisuutta Jumalalle siitä mitä on , täydellinen hyväksyminen , ei taistelua , kiitos Jumalalle .

        Kiitollisuus ei kauaa kestä ja sitten alkaakin hemmetinmoinen tappelu eduista, oikeuksista ja tiskivuoroista.

        Se siitä taivaasta, kuulostaa lähinnä Neuvostoliitolta.


    • Anonyymi

      Itseasiassa jeesus oli rättihomo israelista jonka nimi oli iesvs nazarenvs. 13.opetuspenis. Mikäs johanneskastajan alkuperäinen nimi on?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2421
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      345
      2030
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      1892
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      10
      1703
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1498
    6. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1042
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1019
    8. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      880
    9. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      63
      875
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      2
      828
    Aihe