On tie totuus ja elämä.. Kristus Jeesus nyt ja ainoaan. Kiitos Jeesus, että olen sinun näin heikkona ja vajavaisenakin ja saan olla kerran kanssasi taivaassa missä ei kyyneltä eikä janoa ole. Onhan tämä elämä vain silmänräpäys, eikä sitäkään ikuisuuden mittakaavassa. Katsokaa netistä biili Weisin todistus helvetistä ja 7 kolumbialaisen nuoren käynti helvetissä ja taivaassa.helvetti ei todellakaan ole se biletyspaikka mitä saatana uskottelee teille.
Jeesus kristus
4
312
Vastaukset
Ei kyyneltä , ei janoa ... No tuollaisen olemisen tunteen saapi kun noudattaa Jeesuksen opetuksia. Kun ymmärtää esimerkiksi luottaa Jumalaan niin vahvasti että tämä seuraava tulee normiksi omassa elämässä eikä vain opiksi jota ei edes kuulla : Ei kukaan voi palvella kahta herraa; sillä hän on joko tätä vihaava ja toista rakastava, taikka tähän liittyvä ja toista halveksiva. Ette voi palvella Jumalaa ja mammonaa.
25. Sentähden minä sanon teille: älkää murehtiko hengestänne, mitä söisitte tai mitä joisitte, älkääkä ruumiistanne, mitä päällenne pukisitte. Eikö henki ole enemmän kuin ruoka ja ruumis enemmän kuin vaatteet?
26. Katsokaa taivaan lintuja: eivät ne kylvä eivätkä leikkaa eivätkä kokoa aittoihin, ja teidän taivaallinen Isänne ruokkii ne. Ettekö te ole paljoa suurempiarvoiset kuin ne?
27. Ja kuka teistä voi murehtimisellaan lisätä ikäänsä kyynäränkään vertaa?
28. Ja mitä te murehditte vaatteista? Katselkaa kedon kukkia, kuinka ne kasvavat; eivät ne työtä tee eivätkä kehrää.
29. Kuitenkin minä sanon teille: ei Salomo kaikessa loistossansa ollut niin vaatetettu kuin yksi niistä.
30. Jos siis Jumala näin vaatettaa kedon ruohon, joka tänään kasvaa ja huomenna uuniin heitetään, eikö paljoa ennemmin teitä, te vähäuskoiset?
31. Älkää siis murehtiko sanoen: 'Mitä me syömme?' tahi: 'Mitä me juomme?' tahi: 'Millä me itsemme vaatetamme?'
32. Sillä tätä kaikkea pakanat tavoittelevat. Teidän taivaallinen Isänne kyllä tietää teidän kaikkea tätä tarvitsevan.
33. Vaan etsikää ensin Jumalan valtakuntaa ja hänen vanhurskauttansa, niin myös kaikki tämä teille annetaan.
34. Älkää siis murehtiko huomisesta päivästä, sillä huominen päivä pitää murheen itsestään. Riittää kullekin päivälle oma vaivansa.Ei murhetta, ei janoa , ei nälkää vaan ainoastaan kiitollisuutta Jumalalle siitä mitä on , täydellinen hyväksyminen , ei taistelua , kiitos Jumalalle .
- Anonyymi
Allishere kirjoitti:
Ei murhetta, ei janoa , ei nälkää vaan ainoastaan kiitollisuutta Jumalalle siitä mitä on , täydellinen hyväksyminen , ei taistelua , kiitos Jumalalle .
Kiitollisuus ei kauaa kestä ja sitten alkaakin hemmetinmoinen tappelu eduista, oikeuksista ja tiskivuoroista.
Se siitä taivaasta, kuulostaa lähinnä Neuvostoliitolta.
- Anonyymi
Itseasiassa jeesus oli rättihomo israelista jonka nimi oli iesvs nazarenvs. 13.opetuspenis. Mikäs johanneskastajan alkuperäinen nimi on?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333164Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441579Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19991Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32979- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22938Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36813Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173793- 48709