On tie totuus ja elämä.. Kristus Jeesus nyt ja ainoaan. Kiitos Jeesus, että olen sinun näin heikkona ja vajavaisenakin ja saan olla kerran kanssasi taivaassa missä ei kyyneltä eikä janoa ole. Onhan tämä elämä vain silmänräpäys, eikä sitäkään ikuisuuden mittakaavassa. Katsokaa netistä biili Weisin todistus helvetistä ja 7 kolumbialaisen nuoren käynti helvetissä ja taivaassa.helvetti ei todellakaan ole se biletyspaikka mitä saatana uskottelee teille.
Jeesus kristus
4
270
Vastaukset
Ei kyyneltä , ei janoa ... No tuollaisen olemisen tunteen saapi kun noudattaa Jeesuksen opetuksia. Kun ymmärtää esimerkiksi luottaa Jumalaan niin vahvasti että tämä seuraava tulee normiksi omassa elämässä eikä vain opiksi jota ei edes kuulla : Ei kukaan voi palvella kahta herraa; sillä hän on joko tätä vihaava ja toista rakastava, taikka tähän liittyvä ja toista halveksiva. Ette voi palvella Jumalaa ja mammonaa.
25. Sentähden minä sanon teille: älkää murehtiko hengestänne, mitä söisitte tai mitä joisitte, älkääkä ruumiistanne, mitä päällenne pukisitte. Eikö henki ole enemmän kuin ruoka ja ruumis enemmän kuin vaatteet?
26. Katsokaa taivaan lintuja: eivät ne kylvä eivätkä leikkaa eivätkä kokoa aittoihin, ja teidän taivaallinen Isänne ruokkii ne. Ettekö te ole paljoa suurempiarvoiset kuin ne?
27. Ja kuka teistä voi murehtimisellaan lisätä ikäänsä kyynäränkään vertaa?
28. Ja mitä te murehditte vaatteista? Katselkaa kedon kukkia, kuinka ne kasvavat; eivät ne työtä tee eivätkä kehrää.
29. Kuitenkin minä sanon teille: ei Salomo kaikessa loistossansa ollut niin vaatetettu kuin yksi niistä.
30. Jos siis Jumala näin vaatettaa kedon ruohon, joka tänään kasvaa ja huomenna uuniin heitetään, eikö paljoa ennemmin teitä, te vähäuskoiset?
31. Älkää siis murehtiko sanoen: 'Mitä me syömme?' tahi: 'Mitä me juomme?' tahi: 'Millä me itsemme vaatetamme?'
32. Sillä tätä kaikkea pakanat tavoittelevat. Teidän taivaallinen Isänne kyllä tietää teidän kaikkea tätä tarvitsevan.
33. Vaan etsikää ensin Jumalan valtakuntaa ja hänen vanhurskauttansa, niin myös kaikki tämä teille annetaan.
34. Älkää siis murehtiko huomisesta päivästä, sillä huominen päivä pitää murheen itsestään. Riittää kullekin päivälle oma vaivansa.Ei murhetta, ei janoa , ei nälkää vaan ainoastaan kiitollisuutta Jumalalle siitä mitä on , täydellinen hyväksyminen , ei taistelua , kiitos Jumalalle .
- Anonyymi
Allishere kirjoitti:
Ei murhetta, ei janoa , ei nälkää vaan ainoastaan kiitollisuutta Jumalalle siitä mitä on , täydellinen hyväksyminen , ei taistelua , kiitos Jumalalle .
Kiitollisuus ei kauaa kestä ja sitten alkaakin hemmetinmoinen tappelu eduista, oikeuksista ja tiskivuoroista.
Se siitä taivaasta, kuulostaa lähinnä Neuvostoliitolta.
- Anonyymi
Itseasiassa jeesus oli rättihomo israelista jonka nimi oli iesvs nazarenvs. 13.opetuspenis. Mikäs johanneskastajan alkuperäinen nimi on?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san1046446Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1303724Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3352905- 1522835
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo372378Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en932351Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81805Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a761800- 641779
Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51558