Kyllä nyt kelepaa....................

olla suomalainen. Pääministeri kävi esittelemässä KIKY-sovellusta Ranskan presidentille. Voisi sen konseptin jotenkin hinnoitella. Esim. 300 milj. euroa. Oletan että USA voisi kiinnostua meikäläisten SOTE-paketista ??? Who knows ? Se on sitten aivan omassa hintakategoriassaan.
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mitäpä tuohon lisämään hyvä kun toit esille.

Äänestä

Vanha uutinen.
Turha aloitus.

H.

Äänestä
  • Typerä kommentti.
    Poistolistalle ja porttikielto.

    Äänestä

  • Börje99 kirjoitti:

    Typerä kommentti.
    Poistolistalle ja porttikielto.

    "Börje99"

    Laita sinä.
    Minä en pysty.
    Minä olen siihen liian aikuinen.

    H.

    Äänestä

Niin

Olisi hauskaa seurata, jos ranskassa toteutettaisiin jonkinlainen kiky.n tyylinen juttu. Maa menisi todennäköisesti välittömästi yleislakkoon ja mielenosoitukset olisivat laajoja.

Ilman kiky-akin on toki nyt paljon seurattavaa kv- kuvioissa. P-korea tohottaa ja taitaapi pikapuoliin olla saksanmaalla melkoista hämmentämistä. Britit sekoilee jne.

Tässä useita vaaleja kotomaassa edessä. Net sitten huioentuu seuraaviin eduskuntavaaleihin. Käytännössä kaikki puolueet tekee nyt vaalityötä sinne tähdäten. Sipilä nyt koittaa saada posetiivista julkisuutta, kun kaikki menee vähän heikonlaisesti. SLP tulee romahtamaan ennen eduskuntavaaleja, se koittaa minimoida tuhojaan. Ei kovin häävisti kv- kuvioissa, Niinistö pyyhkii pöytää puhtaaksi vähän kaikkialla. Eli vähän oli heikonlainen idea alkaa ranskassa sopottaan eräästä uransa suurimmista mokista, huomiota kerätäkseen.

Mun mielestä meillä on politiikassa omastakin takaata tarpeeksi sirkushuveja. Ei siihen tarvita ranskan kikyjä.

=DW=

Äänestä
  • "teevee"

    Älä jaksa lainata noita "jälki-viisaitten" kommentteja.
    Ihmisillä on kaikilla jo telkkari.
    Lestaateillakin.

    H.

    Äänestä

  • hunksz kirjoitti:

    "teevee"

    Älä jaksa lainata noita "jälki-viisaitten" kommentteja.
    Ihmisillä on kaikilla jo telkkari.
    Lestaateillakin.

    H.

    ?

    Miten kommentti liittyi aloitukseen ja aloituksen aiheeseen?

    =DW=

    Äänestä

  • ö-Öö kirjoitti:

    ?

    Miten kommentti liittyi aloitukseen ja aloituksen aiheeseen?

    =DW=

    "teevee"

    Ei se liitykään.
    Tarkista osoite :)

    H.

    Äänestä

Suomi nousuun ja lisää lainaa että saadaan lähi-idästä kunniakansalaisia hoidettavaksi.

Kone vähentää jopa tuhat työpaikkaa - syynä 100 miljoonan vuosisäästöt!

Äänestä
  • Joo sama vaikka Sipilä olisi esitellyt omaa kikkyään, pieniä on kalat suomi nimisessä lammikossa.
    Jos Macronin Emma ottaisi Sipilän opit käyttöön, koko Ranskan työväki menisi pitkään lakkoon alle aika yksikön. Siellä työläiset ja ammattiliitot eivät ole samanlaisia lampaita kuin suomessa, alistua poliittisen sanelun ja orjuuden alle.
    Ranskassa pienimmästäkin syystä pistävät rukkaset rullalle ja istuvat alas.

    Äänestä

  • Ammattiliitot poistuvat kuvioista pikkuhijaa ei kokonaan.

    Äänestä

  • Hohhoijaa

    Mitenkähän mamut saatiin sotkettua tähänkin aloitukseen, kaitpa tollanenkin vaatii perehtymistä.

    Erityisesti kinnitti huomiota Kone. sillä kai ei ole oikein mitään tekemistä kikyn tai maahanmuuttajien kanssa. Kone juu aikoo vähentää 1000. Se jätettiin huomiotta, kansainvälinen yritys, joka puuhaa ympäri maapallon. Työntekijöitä yhteeensä 52000.

    Aloittajan kannattais selvittää itelleen mitä kiky yleensä tarkoittaa.

    =DW=

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


talousguru kirjoitti:

olla suomalainen. Pääministeri kävi esittelemässä KIKY-sovellusta Ranskan presidentille. Voisi sen konseptin jotenkin hinnoitella. Esim. 300 milj. euroa. Oletan että USA voisi kiinnostua meikäläisten SOTE-paketista ??? Who knows ? Se on sitten aivan omassa hintakategoriassaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu