Onko tästä enempää tietoa?
Jalankulkija rekan alle
12
852
Vastaukset
- Igfhklö
Mikä hänen tilansa on?
- lukekaalehdestä
Tallaisilla asioilla käyty keskustelu Ei kuulu sivistyksen piiriin, ei edes tällä keskustelupalstalla.
- Tiedonhalu
Mut uteliaisuuden piiriin kuuluu😂
- Käsittämätöntä
Kiva että jonkun mielestä on hauskaa! Kannattaisi varmaan etsiä itselleen oma elämä ja pitää se ilonsa sitä kautta, eikä toisten huolen keskellä naureskella.
- Siinätietoa
Letkuissa Tampereella
- VoimiaParanemiseen
Miten voi nykyään? Kuinka pahasti kävi?
- Arvelen
Eiköhän ole Kuopiossa eikä Tampereella. Pidetään nukutettuna...
- Lähipiiri
Siinähän arvelet. Pieleen menee. Ei taida olla sellainen asia, että itse potilas tai omaiset tahtovat täällä jauhettavan. Ja kysymällä omaisilta varmaan saa ne tiedon joille asia kuuluu.
- Eiihanniinkuströmsöössä
Olikohsn loppuun asti ajateltu juttu? Se et itseään haluaa vahingoittaa miksi pitää pilata jonkun toisen elämä? Se rekkakuskin on ihminen joka kärsii varmasti vaikka pahinta ei tapahtunutkaan. Pikkusen voisi miettiä miten haluaa päättää päivänsä. Pikkusen järki käteen ja valot päälle.
- Jepjepjepjep1
Ehkäpä siinä ei ole loppuun asti ajateltu mitään kun tilanne tuohon menee. Koetko saavasi tuosta kommentistasi jotain hyötyä? Se on vähän myöhäistä nyt.
- Eieieieieiei
Oli tai ei ajateltu mutta ihan oikeasti. Toivottavasti seuraavalla kerralla miettii hetken suunnitelmia.
- Älänytooökö
Edelleen. Ehkä tuossa tilanteessa ei mietitä mitään ihan loppuun asti. Koetappa samaistua tilanteeseen.. Niinpä, et pysty. Älä jakele neuvojasi kun et vittuakaan mistään ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3422770SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601044
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021009Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7898Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön200815- 36719