SUSI-ROOLIPELI!!!!

Käykää ossassa

Se on roolipeli, jossa pelataan susilla!

Sivut on aloitettu: 05.02.2005!
Parannellaan vielä! :)

Liittykää!
152784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kannattaa poistaa tosta linkistä toi > -merkki. Haittaa hieman sivun latautumista ;)

Äänestä

Mitä toi on oikein olevinaan?

Äänestä
  • Ei kyllä toimi tuokaan linkki....

    Äänestä

  • ...tästä roolipelistä varoitettakoon, että ylläpito on aika karmaisevaa. mm. pelaajat voivat saada bannit jo siitä jos on eri mieltä ylläpitäjän kanssa, tai jos noille tulee esim. mesessä jotain roolipelin ulkopuolista kinaa..

    Äänestä

  • ewahtrghrtht kirjoitti:

    ...tästä roolipelistä varoitettakoon, että ylläpito on aika karmaisevaa. mm. pelaajat voivat saada bannit jo siitä jos on eri mieltä ylläpitäjän kanssa, tai jos noille tulee esim. mesessä jotain roolipelin ulkopuolista kinaa..

    Ja täähän on vaan niiden bannattujen häiriköiden omaa soopaa jota ne kertoo kavereilleen jotka levittää sitä ympäriinsä. Nimim. olen pelannut VTssä vuosikaudet ja ei mitään ongelmia. :)

    Äänestä

Se on erinomainen rope, siellä on asiantuntijoita, ja siellä ei aleta urputtaan yp:lle päin naamaa, jos ei osaa mitään. Olen siellä.. x(

Äänestä
  • Kamala rope. Yks nuorempi kamu siellä oli sanonu pienesti YP:lle että voisi korjata ihan vähän yhtä asiaa, nii oli Kiro haukkunu vittumaiseks ja tehy siit kaverin servaamisesta aiheenki sinne. Peehen koko rope! Pientäki samankaltasuutta toiseen ropeen nii YP tulee heti ulisee sinne että se rope pitää lopettaa. Vois vähä löysätä ohjaksia se ValkeaaTaikaa rope...

    Äänestä

  • Jadekivi2 kirjoitti:

    Kamala rope. Yks nuorempi kamu siellä oli sanonu pienesti YP:lle että voisi korjata ihan vähän yhtä asiaa, nii oli Kiro haukkunu vittumaiseks ja tehy siit kaverin servaamisesta aiheenki sinne. Peehen koko rope! Pientäki samankaltasuutta toiseen ropeen nii YP tulee heti ulisee sinne että se rope pitää lopettaa. Vois vähä löysätä ohjaksia se ValkeaaTaikaa rope...

    Joo ja tää et Kiro haukku jonkun vittumaiseks ja teki aiheenki siitä foorumille todistettiin sillon aikoinaan monta kertaa valheeks. Se sun kaveris oli menny valehteleen ihmisille kaikkii VTstä ja sit kun Kiro sai tietää ja kysy siitä se sun kaveris pakeni pelistä ja väitti et se bannattiin. LOL!

    Äänestä

Siinä sitä taas miettii minkä luonteinen tyyppi siellä on. Kannattas miettii missä vaiheessa kersoja tekee. Mutta minkäs teet ku ei aikuisten järki juokse sitä vähää mitä lastenkaan.

Äänestä

Tuolt saa häädön ja bannit heti ku sanoo jtn väärää. Pitää olla samaa mieltä YP:n kanssa ettei käy huonosti.

Äänestä
  • Ei se nyt ihan noinkaan mee. VTssä kukaan ei oo saanu banneja sen takia et olis ollu ylläpidon kanssa eri mieltä. Ylläpidon kanssa saa olla eri mieltä mut sitä omaa mielipidettään ei pidä mennä tuputtaa kaikille oikeena. Oon ite pelannu tuolla jo kohta kaks vuotta ja siellä ei tosiaan oo kukaan lentäny vaan sen takia et olis ollu eri mieltä. Se vika on aina siinä joka lentää ja sitä lentäjän sikailuu saadaan usein kattella aika monen varoituskerran ajan ennen kun se sikailija sieltä sit oikeasti saa ne bannit ja tulee heti näille nettifoorumeille valittaamaan siitä ja itkeen kavereilleen.

    Äänestä

  • VT Pelaaja kirjoitti:

    Ei se nyt ihan noinkaan mee. VTssä kukaan ei oo saanu banneja sen takia et olis ollu ylläpidon kanssa eri mieltä. Ylläpidon kanssa saa olla eri mieltä mut sitä omaa mielipidettään ei pidä mennä tuputtaa kaikille oikeena. Oon ite pelannu tuolla jo kohta kaks vuotta ja siellä ei tosiaan oo kukaan lentäny vaan sen takia et olis ollu eri mieltä. Se vika on aina siinä joka lentää ja sitä lentäjän sikailuu saadaan usein kattella aika monen varoituskerran ajan ennen kun se sikailija sieltä sit oikeasti saa ne bannit ja tulee heti näille nettifoorumeille valittaamaan siitä ja itkeen kavereilleen.

    Ja uus osote: http://shadowkiro.com/vt/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ZzZzZz... kirjoitti:

Käykää ossassa

Se on roolipeli, jossa pelataan susilla!

Sivut on aloitettu: 05.02.2005!
Parannellaan vielä! :)

Liittykää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu