Kiinailmiö

PPAP22

Olen katsellut tässä sen verran pitkään tätä Kiinailmiötä koskien juurikin puhelimien valmistusta Kiinassa, että päätin antaa koemielessä periksi. Tilasin BluBoo S1 netistä. Palataan asiaan kun luuri saapuu.

4

350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PPAP22

      No niin, tulin,näin ja lunastin. Hinnaksi muodostui 174 euroa veroineen. Käytössä ollut nyt 2 viikkoa. Kokemukseni on pääasiassa myönteinen. Kaikki toimii hyvin omiin tarpeiseeni jne. Ainoa asia mistä en pidä laitteessa on volyymi/power nappien/säätimien herkkyys. Meinasi aluksi mennä hermot, mutta nyttemmin olen tottunut. Näyttö on Sharpin 1080p LCD IPS ja hyvä (ei mitään erikoista).Akku on kooltaan 3500 mAh/polymeeri . Kesto minun käytössä ok (mailit.sossu,uutiset, hiukka tubea,hiukka radioa, spotify). En pelaa pelejä, mutta kyllä tuolla voi pelata kaikkea, mitä play kaupasta löytyy . Piirisarja on Helio P25, 4 Gigaa RAM, 64 Gigaa ROM. Kuulokeliintäntää ei ole, mutta type C kuuloke adapteri tulee laitteen mukana.Samoin kuin TPU case ja panssarilasi. Takuut saa unohtaa,semminkin kun laitteen lähettäminen Kiinaan maitse ei liene vaihtoehto? Kaiken kaikkiaan sanoisin tämän päähänpiston olevan erittäin OK.

    • eimaksavaivaa

      Tämä huonoja arvosteluja saanut Xiaomi Mi Mix kopio joita Kiinassa riittää on kuin pisara kopioiden meressä. Tuolla rahalla olisi saanut jo hyvä laitteen Suomestakin.
      https://www.youtube.com/watch?v=wPMRqT__iSg

      • PPAP22

        Tubehan se onkin asiantuntijoiden mekka. Asiat pitää osata laittaa mittasuhteisiin. Saahan tuolla rahalla toki luurin täältäkin, sehän ei ollut tuon hankinnan pointti :)

        Toimii tuo lelu ainakin minulla mukisematta. Toisin sanoen minä olen tyytyväinen hankintaani.


    • Nokiavitonenko

      Joo, asiakas itse päätää onko hän tyytyväinen ostamaansa tuotteeseen. Minulla on Lumia 735, ostin sen silloin kun sen valmistus oli lopetettu ja viimeisiä myytiin reilulla satasella. Se on todella hyvä puhelin/hinta. Käyttäisin sitä vielä vuosia, mutta sen ohjelmat eivät toimi enää häiriöttömästi tuen loputtua, joten joudun ostamaan jonkin uuden. Se on joku Android-luuri, jossa on Nougat-versio. Aloittajalle on oikea asenne, hyvä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      408
      8965
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      185
      3483
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      20
      1938
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      80
      1217
    5. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1085
    6. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1080
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1041
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      1035
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      1003
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      940
    Aihe