Onko jollain kokemuksia pitopalvelusta Ninan keittiö? Millainen palvelu, miten hommat sujuivat ja kuinka suhtautuvat erityisruokavalioon? Erityisesti maidoton, munaton ja gluteeniton. Häihin on tulossa muutama vieras, joilla ertyisruokavalioita ja haluan pitää huolen, että myös heille tarjottu ruoka on yhtä hyvää kuin muu ruoka.
Rustholli ja Ninan keittiö Catering, kokemuksia?
4
3606
Vastaukset
- pettynyt_juhlija
Hei.
Valitettavasti en voi kyllä suositella. Olin sukulaiseni häissä tänä vuonna Rusthollissa ja heillä oli tuo Ninan keittiön pitopalvelu.
Sovituista ruokalajeista oli unohtunut yksi pääliha kokonaan. Ruokaa tuotiin tarjolle todella hitaasti. Vieraat odottivat uutta ruokaa jonossa. Astia kerättiin pöydistä hitaasti. Teevesi ei ollut kuumaa. Ja monesta puutteellisesta asiasta huomautettiin henkilökunnalle, mutta niitä ei korjattu. Ruokaa oli kuitenkin riittävästi ja se oli hyvää.
En missään tapauksessa ottaisi Ninan keittiön pitopalvelua omiin häihini. - Epäröin
Suosittelen suorittamaan hyvin tarkan tarkistuksen ylipäätään koko paikan siisteyden suhteen. Ystävälläni oli lamppuja palanut wc tiloista ja juhtatilasta ylipäätään, lattiat olivat myös aivan viinasta limaiset.... Omistaja myös todella leväperäisen oloinen.. Ninan keittiö vaikuttaa hyvältä, mutta olen kuullut paljon ongelmista heidän "ammattimaisesta" palvelustaan. Aivan törkeän ylihinnoiteltua verrattuna muihin pitopalveluihin ja sen lisäksi palvelu huonoa... varaudu että kaasot joutuvat hommiin ja neuvomaan tarjoilijoita...
- Hyvääpääosin
Moikka! Ilokseni voin kertoa että nykyinen yhteistyökumppani on Ravintola Pikkubistro Kattila. Ihan huikea esillepano, ruoka erinomaista ja palvelu kokonaisuudessa enemmän mitä odotimme. Rustholli paikkana oli myös onnistunut ja paikka laitettiin viimeisen päälle kuntoon talven jäljiltä. Häämme taisi olla kevään ensimmäiset.
Vuokraajan suosittelemaa hääbändiä kyllä harkitsin toisen ja kolmannen kerran. Heikki Häkkisen bändi soitti kyllä aivan hyvin, mutta illasta kun maksun aika tuli (700e), kosketinsoittaja VAATI tämän käteisellä vaikka olisimme voineet heti maksaa ja näyttää tilisiirron nettipankista. Raha ei saanut missään nimessä näkyä tilillä, joten kukin varmaan arvaa mistä mahtoi olla kyse, joten asia ratkaistiin sillä, että häiskä lähti kuljettamaan sulhasta kesken juhlien pankkiautomaatille! Tyyppi kävi niin kuumana ja huusi kaasoillekin että vieläkin hävettää että koko bändi otettiin juhliin. Sama herra näyttää toimivan kiinteistövälittäjänä tampereelle että onnea vaan kuka hänet saa....- Häät2018
Rustholli on kyllä yksi Tampereen kauneimpia juhlapaikkoja ja meidän häät toimivat pitopalveluyrittäjän vaihdoksen johdosta. Kommentoitavaa tulee paikan vuokraajan toimesta. Täysin leväperäinen ja epämääräinen herra, jonka jokaista sanaa kannattaisi punnita ja tarkistaa pariinkin kertaan. Paikan piti olla siivottu ja se mitä saimme oli aivan muuta. Tuntui että totuus tuli esille vain loppulaskusta eikä vuokraajaherran ylenpalttisista selittelypuheista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004363
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422006- 611667
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696