Hei, Kertokaapa kokemuksia kyseisestä hotellista Ao nangissa.
CHA DA RESORT
7
1236
Vastaukset
- EaM
Joo, mekin menossa helmikuussa tähän hotelliin ! Toivottavasti kävijät kommentoivat kokemuksiaan !
- Matkustelijainen
Oltiin ko. hotellissa huhtikuussa 2017. Eka huoneessa oli ihan karsea homeen haju ja seinäpinnat kaikki märkänä. Vaadittiin huoneen vaihtoa ja päästiin toiseen siipeen, jossa myös haisi home mutta ei niin vahvasti kuin ekassa huoneessa. En suosittele jos on vähääkään allergiaa tms. Muuten hotelli oli ok, tosin ruoka ravintolassa oli aika kallista laatuunsa nähden. Syötiin siellä vain yhtenä iltana.
- Anne
Erittäin siisti ja hieno hotelli. Upeat allasalueet, loistava aamupala, sijainti rannalla. Siistit, todella tilavat huoneet, meillä toisessa kerroksessa niin ei ollut mitään hajuja... voi suositella, rauhallinen kohde.
- yäk
Sijainti rannalla??? Eikös tämä hotelli ole siellä aika ylhäällä, melkein kilsa rannasta?
- Matkustelevainen
Ei ole rannalla , mäellä sijaitsee, todellakin on n. kilometri rantaan enkä kyllä sanoisi allasaluetta upeaksi.
- samsongissa
Kun on koko viikon kunnon pätkässä, niin ei ole paljon hajuja, edes siitä missä ollaan.
- Nuorekkaat50set
Aloittaja on varmaan jo reissunsa tehnyt, mutta matkaa suunnitteleville minun kokemukseni CHA DA :sta! Meidän 3 vko:n reissu oli helmikuussa. Hotelli 800m rannasta, pienen mäen päällä, (joskus se 100:n metrin matka oli aika työläs hikisenä nousta) Huone tilava, ilmastointi toimi, hyvä parveke, siivous joka päivä. Sänky kovahko, mutta ok, tyyny liian paksu, mutta ystävällinen siivoojatyttö vaihtoi pienempään. Henkilökunta alati hymyilevää. Tv surkea, kiinalaisia kanavia. Muutama murkku viimeisinä päivinä, mutta siivoojalla oli Raidia ! Aamubuffet sinänsä hyvä, mutta 3 vko:ssa ehti kyllästyä. Asuimme ylimmässä kerroksessa. Öisin rauhallinen, aamulla muslimien mölinä n.klo 6 usein kyllä herätti. Päivisin aiheutti häiriötä hotellin motoristi turistit, käsittämätöntä paikallaan kaasuttelua mennen tullen, onneksi olivat vain viikon ! Ruokapaikkoja oli hotellin lähellä yllinkyllin, myös kauppoja ja apteekki. Massage-hieronta paikkoja lähistöllä useita, löysin n. 100:n päästä "vakiopaikan" jossa aivan ihana tyttö otti niin iloisena aina minut vastaan. Öljy- ja jalkahirontoja. Kävin hänen luonaan n. 10 kertaa (+muualla n. 5x) Vaimoni kävi eri paikassa kuumakivihieronnoissa.
Tämä oli Thaimaassa meillä 7:s kerta, ensimmäinen kerta Krabilla, ehkä vielä uudestaankin, mutta varmaankin hotellimme on silloin läheltä rantaa ! Pattayasta tykkäämme kovasti, mutta ensi talvena kenties toinen reissu Phukettiin !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28218097Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245749- 1382674
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172213Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3401813Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111070- 59981
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33969Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45964