CHA DA RESORT

Kakuu

Hei, Kertokaapa kokemuksia kyseisestä hotellista Ao nangissa.

9

2399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EaM

      Joo, mekin menossa helmikuussa tähän hotelliin ! Toivottavasti kävijät kommentoivat kokemuksiaan !

    • Matkustelijainen

      Oltiin ko. hotellissa huhtikuussa 2017. Eka huoneessa oli ihan karsea homeen haju ja seinäpinnat kaikki märkänä. Vaadittiin huoneen vaihtoa ja päästiin toiseen siipeen, jossa myös haisi home mutta ei niin vahvasti kuin ekassa huoneessa. En suosittele jos on vähääkään allergiaa tms. Muuten hotelli oli ok, tosin ruoka ravintolassa oli aika kallista laatuunsa nähden. Syötiin siellä vain yhtenä iltana.

    • Anne

      Erittäin siisti ja hieno hotelli. Upeat allasalueet, loistava aamupala, sijainti rannalla. Siistit, todella tilavat huoneet, meillä toisessa kerroksessa niin ei ollut mitään hajuja... voi suositella, rauhallinen kohde.

      • yäk

        Sijainti rannalla??? Eikös tämä hotelli ole siellä aika ylhäällä, melkein kilsa rannasta?


      • Matkustelevainen

        Ei ole rannalla , mäellä sijaitsee, todellakin on n. kilometri rantaan enkä kyllä sanoisi allasaluetta upeaksi.


    • samsongissa

      Kun on koko viikon kunnon pätkässä, niin ei ole paljon hajuja, edes siitä missä ollaan.

    • Nuorekkaat50set

      Aloittaja on varmaan jo reissunsa tehnyt, mutta matkaa suunnitteleville minun kokemukseni CHA DA :sta! Meidän 3 vko:n reissu oli helmikuussa. Hotelli 800m rannasta, pienen mäen päällä, (joskus se 100:n metrin matka oli aika työläs hikisenä nousta) Huone tilava, ilmastointi toimi, hyvä parveke, siivous joka päivä. Sänky kovahko, mutta ok, tyyny liian paksu, mutta ystävällinen siivoojatyttö vaihtoi pienempään. Henkilökunta alati hymyilevää. Tv surkea, kiinalaisia kanavia. Muutama murkku viimeisinä päivinä, mutta siivoojalla oli Raidia ! Aamubuffet sinänsä hyvä, mutta 3 vko:ssa ehti kyllästyä. Asuimme ylimmässä kerroksessa. Öisin rauhallinen, aamulla muslimien mölinä n.klo 6 usein kyllä herätti. Päivisin aiheutti häiriötä hotellin motoristi turistit, käsittämätöntä paikallaan kaasuttelua mennen tullen, onneksi olivat vain viikon ! Ruokapaikkoja oli hotellin lähellä yllinkyllin, myös kauppoja ja apteekki. Massage-hieronta paikkoja lähistöllä useita, löysin n. 100:n päästä "vakiopaikan" jossa aivan ihana tyttö otti niin iloisena aina minut vastaan. Öljy- ja jalkahirontoja. Kävin hänen luonaan n. 10 kertaa ( muualla n. 5x) Vaimoni kävi eri paikassa kuumakivihieronnoissa.
      Tämä oli Thaimaassa meillä 7:s kerta, ensimmäinen kerta Krabilla, ehkä vielä uudestaankin, mutta varmaankin hotellimme on silloin läheltä rantaa ! Pattayasta tykkäämme kovasti, mutta ensi talvena kenties toinen reissu Phukettiin !

      • Anonyymi

        Kiitos asiallisesta vastauksesta


    • Anonyymi

      Tietääkö kukaan voiko cha- da hotellissa polttaa tupakkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      2973
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2649
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2466
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1938
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1569
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1287
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      178
      1219
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe