Murha.info

Heips! Tiedän, että täällä vierailee joku minfolainen. Joten voitteko kertoa kuinka saan yhteyden johonkin ylläpitäjään tms, koska en pääse kirjautumaan kyseiselle sivulle. sähköpostini on mukamas jo käytössä, mut en ole saanut minkäänlaista varmistus viestiä sieltä saatikka muista käyttäjätunnusta tai salasanaa.
73889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja tosiaan UKKssa lukee, että ota yhteys ylläpitäjiin tai muuta, mutta miten saan yhteyden niihin?!?

Äänestä

Mulla nyt sama ongelma, saitko ratkaistua?

Äänestä

Toimii yhtä huonosti kuin Supo!

Äänestä

Aivan perseestä koko sivusto tuon kirjautumisen suhteen! Ei tule vahvistusviestiä, mutta kuitenkin jos yrittää tehdä uusia tunnareita samoilla tunnuksilla ja osoitteilla, väittää, että ne on jo käytössä, mutta silti ei pääse kirjautumaan sisään niilä kertaalleen tehdyillä tunnareilla! ja vaikka yrittää "unohdin salasananoi" niin ei tule mitään sähköpostiin.
Ja ylläpidon osoitteita ei ole missään, jotta voisi ottaa sinne yhteyttä!!!!!

Äänestä

>> Ei tule vahvistusviestiä, mutta kuitenkin jos yrittää tehdä uusia tunnareita samoilla
tunnuksilla ja osoitteilla, väittää, että ne on jo käytössä,>>

Monet saitit ovat tarkkoja siitä minkäläsisiin sähköpostiosoitteisiin ne suostuvat lähettämään varmistusviestejä. Jotenkin siellä halutaan väklttää, että rekisteröitynyt toimisi jonkinlaisen Temporary e-mail-serverin tai tilapäisosoitteen takaa. E-mailspämmereitä ja niiden käyttämiä mail-servereitä kammotaan.

Eräälle ulkomaiselle saitille en päässyt kirjautumaan "xyz@ sci.fi" tunnuksella, vaikka sci.fi on aivan legaali Saunalahden käyttämä aliosoite. Joko tarkistusrobotti ei pitänyt sci.fi aliosoitteesta tai sitten se ei tykännyt 3-kirjaimisesta xyz nimestäni. Kirjautuminen näytti menevän läpi, mutta varmistus e-mailia ei koskaan tullut.

Kannattanee kokeilla varmistuspyyntöä tunnettujen, isojen operaaattoreiden (Elisa, Sonera, ehkä Gmailikin jne) -mailserveriltä lähettäen. Silloin tarkistusrobotti ehkä antanee paremmin arnoa.

Äänestä

En ole yli kahteen vuoteen päässyt kirjautumaan MURHAINFOON,Itellä olisi henkilökohtaisia asioita ja olisi nyttenkin,SINNE EI PERKULE PÄÄSE EIKÄ YLLÄ PITOON SAA YHTEYTTÄ! Vituttaa kun ihmiset kirjottaa ja Arvuuttelee asioita,OOn sata kertaa yrittänyt kirjautua,luonut uudet tunnukset-ei sinne pääse! LUETAAN SITTEN SAATANA VALHEITA SIELTÄ!!

Äänestä

Viertolan kouluampuminen tuntuu kaataneen osittain m-infon sivut? Ilmeisesti niin monet yrittävät päästä lukemaan asiasta että serveri ei riitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meneehermotkuneitoimi kirjoitti:

Heips! Tiedän, että täällä vierailee joku minfolainen. Joten voitteko kertoa kuinka saan yhteyden johonkin ylläpitäjään tms, koska en pääse kirjautumaan kyseiselle sivulle. sähköpostini on mukamas jo käytössä, mut en ole saanut minkäänlaista varmistus viestiä sieltä saatikka muista käyttäjätunnusta tai salasanaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu