Koulun tms keittiöön apulaiseksi ilman koulutusta?

muumimammax

Pääseekö koulun/päiväkodin tms. keittiöön keittiöapulaiseksi/ruokapalvelutyöntekijäksi ilman alan koulutusta? Tarkoitan siis lyhyitä sijaisuuksia/keikkoja tekemään, vakipaikkaa ei varmasti saa ja omaan elämäntilanteeseen sopisi juuri keikkaluonteinen työ. Puolivuotisen talouskoulun aikanaan olen käynyt, muuta alan koulutusta ei ole. Onko kokemuksia/tietoa ottavatko sijaiseksi ilman koulutusta?

3

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Apulaiseksi

      Kyllä pääset. Ota yhteyttä kaupunkisi rekryyn ja sovi haastattelu. Täytät netissä valmiiksi hakemuksen ja rekryävä ihminen aktivoi sinulle sopivat keikat auki. Näistä tulee tekstari tai näkyy myös tuolla rekryn sivuilla. Niistä sitten valitset itsellesi sopivat.

    • kullervo6968

      Seurella helsingissä nyt haku päällä ilman työkokemusta keittiötöihin
      Palkka on 10e tunti
      Vaaditaan hygieniapassi ja,salmonella todistus

    • Anonyymi

      Onko tuoreempia kokemuksia, mikä tilanne ko. hommissa tällä hetkellä? Kannattaako ilman koulutusta tai kokemusta olevan hakea?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      97
      8624
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4249
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1488
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1460
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1199
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1170
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      862
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      837
    Aihe