horjuu ja heiluu

Mikä se sairaus on joka kehittyy pitkään ja säännöllisesti alkoholia käyttäville?
Ihminen horjuu, eikä oikein pystyisi "selvänäkään" hallitsemaan muutakaan liikkumistaan?
Paraneeko se?
3492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Liuenneet aivot erityisesti pikkuaivot on kustu vessanpönttöön aiheuttaen katkokävelyä ja tasapaino-ongelmia . Turha huolehtia, sillä pian henkilö päätyy joko dementiaosastolle tai keltaisena turvonneena sammiona osaston kautta hautuumaalle. Viimeisen vaiheen oireita.

Äänestä
  • Niin, mutta mikä sen sairauden nimi on?

    Äänestä

Pikkuaivoatrofia. Ei parane.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naapurista--löytyy kirjoitti:

Mikä se sairaus on joka kehittyy pitkään ja säännöllisesti alkoholia käyttäville?
Ihminen horjuu, eikä oikein pystyisi "selvänäkään" hallitsemaan muutakaan liikkumistaan?
Paraneeko se?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu