Suomessa ajettiin tällä kaudella vähän laskutavasta riippuen 26-30 KANSALLISELLA statuksella olevaa kilpailua. Näistä kilpailuista on pääsääntöisesti tulokset KITI:ssä kuten säännöt määrää. Vain 8 kisaa puuttuu. Näistä 2 on normi kansallista , 2 rmc kisaa ja yllätys yllätys , 4 Xkisaa. Kilpailu järjestäjä päivillä on sovittu että kaikki käyttää Kitiä tai ei saa kisoja seuraavalle vuodelle. Ei sitten ilmeisesti koske lajiryhmän jäseniä. Kyse ei ole siitä etteikö tuloksia löydä muualtakin vaan sääntöjen noudattamisesta.
tulokset kitissä
12
459
Vastaukset
- omansapistänyt
Niimpä ja kun muitakin katsoo niin puutteelliset tai väärin. jopa SM ja SJM kisoissa virheelliset
ja kansallisissa paljon eli on paljon enemmän kuin 8.
Ensi vuonna ei tarvi kenenkään pistää ja tuhlata aikaansa siihen kun sanktioita ei tule.- Kitinkaveri
Kerrohan mitä niistä puuttuu tai mitkä ovat väärin niin asianomaiset osaavat korjata. Kiti kun on niin helppo jopa ensikertalaiselle että saattaa olla virheitä ihan siitäkin syystä.
- 336679
Löytyy niitä tuloksia muualtakin jos tarvitsee , aina on löytynyt kun on kiinnostanut. Valittakaa vaikka säästä tänään , jos ei muuta ole . Sen jälkeen toki kun kaikki oma tekeminen on 100% oikein .
- Nbhgygy
Löytyy, eihän sitä olekkaan kysymys. Vaan säännöistä ja niitten noudattamisesta
- 3333577
Voi vittu että on täydellistä porukkaa .... ne jotka saa kitiin asiat
- 44448999
miten haluaisit kisoja järjestettävän? aivan samako, ei kiinnosta, ei mitään väliä mitä on ja missä, koska ja kuinka. sillonko hommat hoituu!
- hdeees
"Voi vittu että on täydellistä porukkaa .... ne jotka saa kitiin asiat"
Ei välttämättä täydellistä. Mutta koittavat kuitenkin tehdä sääntöjen mukaan asiat. Tää homma kun perustuu sääntöihin ja niitten noudattamiseen. Mikä ei kaikille räkänokille taida olla ihan selvää
- e5urt7yuihbjv
Jos sull on aikaa täällä valittaa niin on vrmaan aikaa ilmoittautu vapaaehtoiseksi keräämään puuttuvat tulokset ja syöttämäänne kitiin. Sitten voit ihailla itseksesi kitissä tuloksia. Kaikki muut kun ihailee tulokset sarjasivuilta.
- tfrg
Se on kuitenkin kilpailun järjestäjän homma. siitähän muunmuassa ne rahan saa. Ja kiti tekee muutakin kuin vain taltioi tuloksia. se myös valvoo
- 5diyfulgiök-lufc
tfrg kirjoitti:
Se on kuitenkin kilpailun järjestäjän homma. siitähän muunmuassa ne rahan saa. Ja kiti tekee muutakin kuin vain taltioi tuloksia. se myös valvoo
kun sulla aikaa kerran on niin ilmoita sitten kaikille kisajärjestäjille halukkuutesi näpytellä tulokset kitiin. ottaisit osaa talkoisiin ja tekisit jotain hyödyllistä. narisemisen sijaan.
- retdfgq
Mistäs tiedät kuinka paljon teen. Minä nimittäin teen kisoja. Ja sääntöjen mukaan. Noita luusereita mitkä ei osaa tai viitti en auta
- tfkfahfg
retdfgq kirjoitti:
Mistäs tiedät kuinka paljon teen. Minä nimittäin teen kisoja. Ja sääntöjen mukaan. Noita luusereita mitkä ei osaa tai viitti en auta
Hyvin tuntuu silti riittävän aikaa narinaan. Tee asialle jotain jos se sua haittaa. Täällä kirjottelemalla kitiin ilmestyy aivan saatanasti tuloksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619368IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176544Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691534Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921185- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin42841Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718