mitä on vesipokeri....olkaa kilttej ja selittäkää säännöt yms....:)
Vesipokeri??
29
13002
Vastaukset
- Gouhoum
Vesipokeri on pokeria, jossa häviäjä joutuu juomaan lasillisen vettä. Mitä isompi lasi, sen hauskempaa. ;)
Näin ainakin mä oon pelannu vesipokkaa...- nnc
Ja koko pelin häviää se, joka joutuu ekana lähtemään vessaan. Siinäpä se.
- SportFreak
nnc kirjoitti:
Ja koko pelin häviää se, joka joutuu ekana lähtemään vessaan. Siinäpä se.
Juuri näin!
- Anonyymi
Sitten kannattaa istua paikallaan ja kusta housuun niin saattaa voittaa pelin
- alice
juuri nuita mitä on sanottu.sitä voi olla myös muilla korteilla.me ollaan oltu jos ei oo ollu kortteja niin uuno korteilla kuka saa isoimman tai pienimmän numeron niin joutuu juoda.
se on kyllä mahtavaa.:) - Vspi
Mun kaveri kuoli vesi pokeriin se oli ja on iha hirveetä!
mä en aio pelata vesi pokkaa ikinä.- Anonyymi
Kiva kun kerrot täälöä
- Anonyymi
Olipa turha tyyli kuolla
- Anonyymi
Joo sama.
- affenanmaaaaaaaaaaaa
Vspi, mulla saattaa olla sama tyttö kyseess'! :< ikävä :( Nimi alkaa E-kirjaimella?
- näi pääsi käymään
Kuulin että yks E:llä alkava henkilö on kuollut vesi pokeriin ei kannata pelata oli kuulemma pyörtyny vessaan ja sitte valitti että pää särkee vietii sairaallaa ja kuoli siellä ei missään nimessä kannata pelata ja otan osaa tähän e:llä alkavan kuolemaan (ITKU TULLOO)
- bhu
Miten ihmeessä ihminen voi kuolla vesipokeriin?
- Anonyymi
Vesimyrkytys.
- Anonyymi
jos juo liikaa vettä kait
- Anonyymi
Aivot voi turvota liialisesta vedenjuonnista ja kun ne turpoaa ja ei pääse ylöspäin niin ne alkaa turpoamaan alaspäin ja silloin se voi vaurioittaa muitakin pään sisällä olevia juttuja
- joohaaaaaaaa
affenan, tiedän kanssa henkilön :( t: 7e :D
bhu, voi kaikkeen kuolla :( - tiedän tästä E:stä:(
Juonut liikaa vettä -> sen aivot on luultavasti turvonnu -> aivokuolema. Lain mukaan on jo kuollu, mut todellisuures sydän ja verenkierto voi toimii, hengitys ei. Eikä siit voida parantaa, kuolee muutaman päivän päästä, pidennetään koneitte avul vaa siks et jos jotain elimii otetaan luovutettavaks, täs tapaukses varmaa siks koska se on nii nuori. :(((
- affenanmaaaaaaaaaaaa
Se E, oli tosiaan "liian nuori kuolemaan" :< itku tulee... lyhyt elämä :( :'(
- sh
Jos ihminen juo lyhyessä ajassa suuren määrän vettä (yli 6 litraa), menee elimistön nestetasapaino sekaisin. Tällöin voi tapahtua aivojen turpoaminen, aivokuolema ja lopulta kuolema. Joten vesipokka ei todellakaan ole mikään järkevä leikki.
- bhu
Vittu olen tyhmä -__- Ei käyny mielessä että vois mennä nestetasapaino sekasin juu ei... Mutta eikö vesipokeristakin tee ees hieman turvallisempaa se, että tietyn väliajan jälkeen saa syödä jotain tosi suolasta ja sitte jatkuu, ku jotku suolathan auttaa nestettä imeytymään nii se ei jää kuljeksimaan minne sattuu..
- LK
bhu kirjoitti:
Vittu olen tyhmä -__- Ei käyny mielessä että vois mennä nestetasapaino sekasin juu ei... Mutta eikö vesipokeristakin tee ees hieman turvallisempaa se, että tietyn väliajan jälkeen saa syödä jotain tosi suolasta ja sitte jatkuu, ku jotku suolathan auttaa nestettä imeytymään nii se ei jää kuljeksimaan minne sattuu..
Vesimyrkytyksessä on kyse useiden eri suolojen menettämisestä virtsaan. Tavallaan idea suolaisen syömisestä on hyvä, mutta koska ruuissa on erilaisia pitoisuuksia kaliumia, natriumia ja kloridia, ei sitä voida pitää takuuvarmana ennaltaehkäisevänä keinona. Suolaisen syöminen voi helpottaa liiallisen vedenjuonnin aiheuttamaa heikkoa oloa, mutta kun on kyse tällaisesta pelistä, jossa juodaan ylenmäärin vettä, heikon olon ilmetessä on jo liian myöhäistä, sillä oireiden alkaessa elimistössä on vielä liikaa vettä ja tila pahenee edelleen. Sen sijaan on parempi olla pelaamatta ollenkaan kun pelin riskit ovat noinkin vakavat.
- £££##3
hitsi ku on ikävä E:tä... vtun vesipokeri!!!!!!!!
- erwrwwer
tuo on vitun vaarallista paskaa
- nappula
Kuka näitä älyttömyyksiä keksii?
- 17v poika
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/uudenkaupungin-sanomat--tytto-kuoli-vesimyrkytykseen--vanhemmat-varoittavat-vesipokerista/art-1288472426565.html
Ottakaa nuoret ja lapset opiksi..
Tää on ihan kauheeta että tällästen "leikkien" takia ihmisiä kuolee aivan liian aikasin =( - kahdeksantoistakolme
Kuka tuon hirveyden on keksinyt, ei tuommoisia perkuleen juttuja pitäisi edes olla olemassa.
- Sellaneee
Taidan tietää missä tää kävi ja missä koulussa mutta en kerro :( mut joo ei kannata pelata..
Jokseenkin minkä tahansa aineen liiallisesta nauttimisesta saa "myrkytyksen" myös vedestä. Tarkoitan siis sanoa, että liikaa mitä tahansa on kuolemaksi.
Sinänsä täytyy ihmetellä, että joku jaksaa pelata vesipokkaa niin pitkään ja saada pelkkiä huonoja käsiä peräjälkeen, että kuolee sen seurauksena.
Toisaalta kyseessä voi tietysti olla tilanne, ettei kyseinen pelaaja ole tiennyt pokerikäsien paremmuusjärjestystä, jonka vuoksi häntä on pelin edetessä jatkuvasti huijattu.- Anonyymi
Ei älä
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863