Huumoria vai "huumoria"?

Parin-kolmen seuraamani sarjan mainoskatkoilla tulee esittelyjä huumoriksi tarkoitetuista koti- ja ulkomaisista ohjelmista. Huomioni on kiintynyt siihen, että naurajina ovat ohjelmissa esiintyvät henkilöt, yhtämittaa ja huomiotaherättävästi. Ennen ohjelmansuorittajat suorittivat ja yleisö nauroi - jos nauroi. Noista ohjelmanpätkistä minua ei naurata ainutkaan.

3

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kanavan-vaihto johtaa yleensä kanavan ohjelma-politiikan vaihtamiseen.
      Lopeta siis roskan-seuraaminen.
      Ala aikuiseksi.

      H.

    • Huumorihenkilö

      Olen aloittajan kanssa samaa mieltä. Aikanaan Arja Koriseva esiintyi tv-ohjelman juontajana. En yhtään muista, mikä aihe oli, mutta hän nauraa kaakatti koko ajan, niin että se täytti kaiken. Yksi ohjelma riitti.
      Tällä haavaa menee Jenny Pääskysaarella samaan malliin ohjelmassa Pitääkö olla huolissaan. Näkee selvästi että on tekonaurua, jokaisen jutun päälle kihertää. Ja muitakin vastaavanlaisia on.
      Ottaisivat mallia Spede Pasasesta tai Simo Salmisesta, ei ne nauraneet mutta minä sen sijaan kyllä.

      • New-age

        Samaan olen kiinnittänyt huomiota. Jos studiossa naurattaa enemmän kuin katsojia kotisohvalla, niin mikä ohjelman tavoite on.
        Voihan olla, että esiintyjille maksetaan järjettömät korvaukset pazkasta ja jos tiedostavat käsikirjoituksen surkeaksi, voihan se hymyilyttää, peräti naurattaa, kun katsojia vedätetään - veroinkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      5826
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      22
      3009
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      159
      2681
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      26
      2479
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1694
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1575
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      134
      1424
    8. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      9
      1063
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      135
      1038
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      90
      1022
    Aihe