Apua!! Mun sims4 perheen teinipoika kuolee varmaa!

Simsimsim

Eli siis, en voi tilata lääkettä ja tee ei auta! Perheen aikuinenkaan ei voi!!! Menen koneelle, klikkaan "tilaa" ja siellävei näy sitä lääkettä ollenkaan!!! Johtuuko tämä uusista lisäosistani? (Vampyyrit, ulkoilma, kaupunkielämää) auttakaa :( tee ei siis tosiaan auta.

4

1474

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ole ollut mulla vähään aikaan noin tiukkaa paikkaa, siks en tiedä varmaksi, mut vois kait ekana hakea osto/rakennus-valikosta sen kylpyhuoneen peilin, jonka takaa löytyy lääkekaappi. Se on siellä missä muutkin peilit ja sitten kokoelmissa yms. Sen lääkkeillä mulla on tähän mennessä parantuneet aika pahan näköisetkin sairaudet. Ellei lääkekaappi auta tai sitä millään löydy (on se siellä vielä ainakin mun pelissä), niin ainakin simin vois parantaa koodilla tai modien avulla. Jos jo ehti juniori kupsahtaa, niin nostattaa kuolleista. Siihenkin on varmaan koodi ja ainakin yks modi. Laittaisin linkkejä, mut palstan robotti ei tunnu niistä enää nykyisin tykkäävän.
      Kaikki hyvätkin yritykset joskus epäonnistuu, joten yks konsti on ehkä lähtee uudelleen pelaamaan edellisestä tallennuksesta.
      Sairaudet tuli muistaakseni GTW:n/Duunipäivän mukana, joten siinä varmaan tuli myös sitten lääkkeet.

      • Kuulostaa äkkiseltään hiukan oudolta tuo kuolleista herättäminen, mut toimii - eikä simi ole siitä mun tietääkseni saanut mitään traumoja, vaan on ihan kuin ennenkin. Ei kai muista koko juttua. Jos olis joku kehittyneempi peli, kuten vaikka sims 2, niin olisin enemmän huolissani simin puolesta. Sims 4:n tolkuttomat ja puolipöhköt simit ne vaan porskuttavat pelotta menemään eivätkä turhia murehdi. :)
        Mun mielipide siis on, että pelaaja tekee tallennuksen siinä kohtaa kun simi on sairaana ja kokeilee sen jälkeen jotain konsteja. Vaikka ne menis pieleenkin, niin voi kokeilla toisia ja toivottavasti parempia. Rankempi resetointikin saattais auttaa, mutta en voi kokeilla kun ei ole mulla simi pipinä enkä tahallani niitä laita sairaaksi kun oon sen verran pehmo.


    • eitietoamuttavahvaluulo

      Eihän niihin sairauksiin simit kuole? Tauti menee parin simpäivän päästä pois vaikkei tekis mitään. Nelosen simejä on niin vaikee tappaa vaikka haluiskin että en usko että se niihin flunssiin kuolee :D

      • "Eihän niihin sairauksiin simit kuole? Tauti menee parin simpäivän päästä pois vaikkei tekis mitään. Nelosen simejä on niin vaikee tappaa vaikka haluiskin että en usko että se niihin flunssiin kuolee :D"

        No just noin. Ei ole mulla ainakaan kuollut toistaiseksi yksikään simi tautiin. Muutama on nauranut itsensä kuoliaaksi ja sen takia oon ollut hiukan epäluuloinen tautienkin suhteen.
        Ei nettitietojen mukaan ole kuolleet TS4:n simit tauteihin muillakaan pelaajilla, joten täysin aiheellinen tarkennus. Kiitokset!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      537
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      62
      495
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe