Julkinen ryöstö

Vova1

Yksityisen ja julkisen sektorin tuloerot kasvavat julkisen eduksi. Julkisen sektorin hallinnon palkat ovat ryöstöluokkaa. Julkinen loivaliikkeinen sektori on se elin joka määrittää kaikki hinnat. Kun perustetaan uusi virka tai toimi pitää jonkun selkänahasta saada lisää rahaa paperin pyörittämiseen. Kun julkinen loivaliikkeinen sektori ei ole tuottavaa työtä he ryöstävät julkisesti veronmaksajia. Jotta kaikille tulisi asia selväksi kyseessä on JULKINEN MAFIA.

3

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValtavatKuntapalkat

      Kunnanjohtajan palkka 10.500 e.
      Sisäministerin palkka 10.000 e.
      Kunnan toimialajohtaja palkka 7000 e.
      Kansanedustajan palkka 6500 e.
      Siis kuntien palkat huipputasolla ja vastuu vaakatasolla
      kun valtuusto ja lautakunnat kantavat vastuun.
      Siksi kuntia ajetaan yhteen, kun valtio ei kestä tätä rahoitusta.

    • sopeuttamiseläkettä

      Saako myöskin sitä Sopeuttamiseläkettä???
      kannattais tehdä sitten myöskin jokapäivä töitäkin ; )

    • ansiotili

      Hei! Laura Räty on sanonut, että jokaisen työtätekevän ihmisen kuukausi ansio on (alin) ainaskin: 2600e/kk. Tuon alle mevää ansiota hän ei ymmärrä ; )

      Näin sitten täytynee olla tässä maassa alinansiotaso, kun entinen virkanainen ja nykyinen terveys-ja mikä lie kommentoi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2244
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      988
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      952
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      853
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      121
      842
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe