Kuka myy Kajaanissa laadukkaimmat silmälasit? Eli että linssit on vahvuuksiltaan kohdillaan ja sangat ei pelkästään tyylikkäät vaan myös kovaa arkea kestävät?
Uudet silmälasit
8
308
Vastaukset
- Rillipöllö_
Kai tuossakin pätee, että rahalla saa ja hevosella pääsee liikkeestä riippumatta. On syytä käydä ensin silmälääkärillä, joka katsoo silmien kokonaiskunnon ja tarvittavat lasien voimakkuudet. Sitten ei kannata valita sen kummemmin linssejä kuin sankojakaan alelaarista.
Tosin jotkin ns. merkkikehykset ovat pelkästään muodikkaita eivätkä lujia. Ne onkin tarkoitettu ihmisille, joilla on useat nollavoimakkuuksiset, kulloisiinkin asuihin sopivat silmälasit kerrallaan. Kenellä silmälaseja tosissaan tarvitsevista on monet, toista tonnia maksavat moniteholasit asuihin sovitettuina? Ei ainakaan minulla. Kajaanin Kello ja silmäoptikko Oy:stä olen hankkinut useammat silmälasit. On tosin tainnut vaihtaa omistajaa.
- ammattilaisia_ovat
Vahinko jos omistajat vaihtuneet, "pojat" olivat ammattilaisia. Edullinen liike jossa ei tyrkytetty tuotteita.
Rikkoontuneet silmälasit vein korjattavaksi sieltä kerrottiin mitenkä ei täällä pystytä korjaamaan olisivat lähettäneet Helsinkiin. Kuitenkin he neuvoivat tuohon kyseiseen liikkeeseen, lasit tuli kuntoon nopeasti ja edullisesti.
Onnistui myös kultakorujen korjauksetkin. Varmasti monikaan ei tiennyt mitenkä pätevää palvelua sieltä sai. Nykyistä tilannetta en tiedä jos omistaja on vaihtunut.
- adsffdsa
Nisseniltä
- Uudettartteepian
Onko nyt jossain liikkeessä erikoisspesiaaliale käynnissä? Ei huvita lähteä joka kioskia kiertämään ja kyselemään hintoja. Mieluummin lampsii kerralla hyvään liikkeeseen. Semmoiseen jossa on osaava ja rehellinen naismyyjä, joka sanoo reilusti että ei ole sulle passelit sangat. Eikä yritä myydä väkisin jotain kalliita trendilaseja.
- silmälasit_
Itse luotan Kainuun näkökulmaan, (kauppakadulla), siellä on ollut aina palvelu loistavaa ja varsinkin lasten osumaa ottavat silmälasit fiksataan nopeasti kuntoon.
- vejäpoikakäteen
taitaa olla, että jos hankkii vain silmien tarkastus arvot
tilaamalla taitaa saada jostain nettikaupoista halvemmalla lasit kehyksineen sillä tiedolla.
ainakin lensway.. yhteen aikaahan lensway jakoi ilmaiseksikin tuhansille laseja mutta kehykset oli rumat, kuitenkin samoin niillä näki, harmi vaa ku entiset oli paremmat ..ei tullut paljo käytettyä
itselle vaa tullut tavaks että samalla ku näkö tarkistaa, siitä liikkeestä tilaa lasti sitte ja se lasit on ens viikolle, siitä n. viikko siis
tai enemmän
noissa lasijutuissa voi säästää varmaan - kauaspois666
No ei ainakaan Kaakiselta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712300En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831011Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n55979- 108970
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81921- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21838Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67736- 33687
Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299684