opettajani käytös

hyvinvaikeaa

oon 6lk, tyttö ja mun luokka on kamalin luokka ikinä! meidän luokan pojat on kaikki kantelioita ja kantelee asioista mitä itsekin tekee. ja hyvin väkivaltaisia. taas tytöt on jättäneet mut ulkopuolelle ja musta tehdään pilaa, puhutaan pahaa selän takana ja mulle valehdellaan ihan mun edessä. oon hyvin tempperamenttinen ja hermostun helposti. jos meidän joku luokkalainen tekee jotain minulle, silloin annan asian olla etten saa valituksia.

Mutta opettajani. se on lähes se joka on pilannut mun 6-luokan. naishenkilö ja noin 30-40 vuotias. olen yrittänyt olla pinnallinen ja ystävällinen mutta tämä vain raivoaa minulle. meidän luokan tyttö on hänen lellikkinsä. tää tyttö sai viime keväällä 50€ liikuntastipendin. hän saa näyttää esimerkkiä koko koululle kun on liikuntatunti / musiikintunti. jopa muut opettajat rakastavat häntä! nyt kun oli tää Verso juttu minne meni vain 4hlö per luokka ja 2tyttöä ja 2poikaa. opettajani pisti 3poikaa ja 1tytön joka oli tämä lellikki. sitten hän valittaa kuinka ope vihaa häntä ja kaikkea.. minulla on tapa kostaa ihmisille, mutta nyt. miten??

5

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Auttava_jalka

      Elä kosta, kantele vanhemmille, valittavat ylemälle tasolle -_-

    • MÄÄÄ

    • ffcop

      Kysyt tapaa kostaa?! :O palstan modeille ballsit ettei tarvi tukea konsernin kautta...!!! WTF? ÄO 79,9?

    • Moi,
      tilanteesi vaikuttaa kurjalta. Ehdottaisin, että varaisit ajan koulupsykologille tai -kuraattorille tai terveydenhoitajalle ja kertoisit mielialastasi ja toiveistasi päästä kostamaan. Inhottavaa, että olet joutunut kärsimään tilanteessa yksin. Jos koulukuraattori tai -terveydenhoitaja ei voi auttaa, voit kirjoittaa esim. www.tukinet.net ja hankkia itsellesi netissä toimivan tukihenkilön.
      Tsemppiä sinulle! Pyydä rohkeasti apua!

      Nettisaapas Helsinki/ Minna

      • eimitäänyhteyttä

        lapsen tarkoitushakuisiin vieraannuttaja "viranomaisiin-"
        perättömin selvityksin, lausumin lapsen olosuhteista-


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1060
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe