Snapchatin käyttö

Apuatarvitsevanuori1

Hei! Kun snapchatissa puhuu jonkun kanssa yksityisviestillä, ja toinen osapuoli tallentaa keskustelut niin onko minulla mitään mahdollisuutta poistaa kirjoittamiani viestejä mitenkään vaikka toinen osapuoli tallentanut?

4

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Khddbkfdzmoh

      Ei kai

    • Netissä ei kannata mennä sanomaan MITÄÄN sellaista, joka ei kestä tallentamista.

      Tiedän esim. tapauksen, jossa "tuhma" snäppikeskustelu tuhmine kuvineen tallennettiin erillisellä kameralla. Toinen osapuoli ei saanut mitään tietoa siitä, että hänen lähettämänsä tuhmat kuvat ja viestit tallennettiin. Myöhemmin näitä tallenteita käytettiin sitten nettikiusaamiseen.

    • Ei. Ne on tallessa sen toisen osapuolen älylaitteen muistissa.

      Eli älkää lähettäkö alaikäisenä niitä peniskuvia, se on äärimmäisen laitonta.

    • Aloittajanuori

      Ei onneksi mistään alastonkuvista ole kyse vaan en vaan olisi halunnut että tallentaa viestit joissa kerroin luottamuksella henkilökohtaisista asioistani.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1392
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe