LAMK - FYSIOERAPIA PÄÄSYKOE

1Kyselijä

Täällä jo haaveillaan ihan pääsykokeisiin asti pääsemisestä. Onkohan LAMK:issa millaiset fysioterapian pääsykokeet?

7

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pollee

      Lahden amk:ssa oli keväällä 2017 kirjallinen koe, missä oli muun musssa matematiikan osuus, referaatti ja looginen päättely. Lisäksi ryhmätehtävä (keskustelu ryhmässä - aihe annetaan ryhmätetävän alussa) sekä haastattelu, jonka piti psykologi. Haastattelussa kartoitetaan aiemmat koulutukset sekä luonnettasi yms.

      Pääsykokeet kestivät aamusta iltapäivään saakka, ja näiden osioiden lisäksi päivän aikana tuli täyttää hyvin pitkä paperilomake, missä kyseltiin luonteesta jne. Lomake palautettiin psykologille haastattelun alussa. (:
      Tsemppiä kovasti hakuun! Itse pääsin Lamkin pääsykokeista haluamalle paikkakunnalle opiskelemaan, ja pääsykokeet olivat kokonaisuudessa jopa ihan miellyttävä kokemus. Päivä on pitkä, joten evästä mukaan!

      • 1Kyselijä

        Kiitos paljon kattavasta vastauksesta!


    • FysioHaave2017

      Jeii, kutsu tuli. Olen todella lähellä unelmiani😊

      • Opiskelijaksi17

        Tänne myös tuli kutsu. Ihan mahtavaa! :)


    • Urjdjsnnwnw

      Paljonko saitte pisteitä esivalintakokeesta?:)

      • Fysiohaave2017

        61,6 pistetta :)


      • Opiskelijaksi17

        Sain pisteitä 55 :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2013
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1707
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1190
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      76
      1182
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1140
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1027
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      997
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      946
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      927
    Aihe