TIMO SOINI kertoo

media-tieto

8

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • persbookki

      Persu soini on perso rahalle ja valalle, eikö sille mikään riitä.

      Parikymmentä vuotta on hajottanut työläisten riveja ja näyttää onnistuneen erinomaisesti.
      Paska perse ei uskaltanut eikä kyennyt ottamaan valtiovarainministerin paikkaa, oli ilmeisesti jo silloin sopinut, että köyhät kyykkyyn.

    • Totuusvoittaa

      Timo Soini oli perustamassa perussuomalaistapuoluetta ja teki siinä kovan työn. Mutta yleensä populistiset puolueet tulevat aina loppumaan, koska tosipaikan tullen he eivät kanna vastuuta kun sen aika on. Mutta hän ei alunperin halunnut että puolueesta tulee rasistinen " yhdenasian " maahanmuuton vastainen puolue. Mutta hän oli kyllä parempi keulakuva kuin Jussi Halla-aho, jolla ei ole samaa karismaa puoluejohtajaksi. Kyllä nämä vanhat puolueet ovat parhaita ja luotettavia ei tarvita populismia tai yhdenasian edustajia.

      • GOIGGALAINEN

        Höpö höpö.....persut on nyt kansan asialla....öykkärit lähteneet puolueesta. Nyt se on semmoinen kuin pitää ja minäkin voin kerrankin äänestää. Tässä on yli 50-vuotta oltu ilman puoluetta.


    • kakkalainen

      Mikäli persuja äänestää se on kuin pyhkisi persettä ilman paperia.

      50 vuoden jälkeen ei kannata äänestää enää ketään parasta ennen päivämäärä meni jo umpeen.

      • GOIGGALAINEN

        Muita puolueita äänestäminen on yhtä paskaa.....ja tosi on ettei tämä paska mihinkään muutu minun eläessäni....ei voisi asioita huonommin hoitaa.


    • Soini valehteli paljon persujen puheenjohtajavaalia ennen ja jälkeen. Puhui hän myös tottakin. Hän sanoi ennen vaalia että ne jotka eroavat puolueesta sen tähsen että puheenjohtajavaali ei mennyt kuten he halusivat ovat luusereita. Hän ja 20 persujen kansanedustajaa osoittivat heti olevansa luusereita ja erosivat. Ei Soini siis aina valehtele vaikka siltä näyttäisikin.

    • eihyvä

      Halveksin timppaa ,, on lyllerö niin kova oppoturnisti.
      Ei tulisi mieleenkää äänestää mustaa tulevaisuutta,, petturien ja huonojen häviäjien puolue.
      Tuskin ensi vaaleissa kukaan enää pääsee eduskuntaan.

    • KokkolanRealisointi

      LUU GURGGUUN !!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      214
      18082
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3855
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      44
      2207
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      285
      1571
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1533
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      166
      1456
    7. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      145
      1443
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      124
      1399
    9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1334
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1121
    Aihe