Luen silloin tällöin Alanyan appelsiinipuu blogia, https://alanyanappelsiinipuu.blogspot.com/
ja olen sitä mieltä että se on vihablogi. Siinä tämä kirjoittaja saa kirjoittaa jatkuvasti vihatekstiä, jonka kohteena ovat suomalaiset.
Ihmettelen, miten hän kehtaa vetää luunsa siitä huolimatta aina Suomeen kun tarvitsee "elatusapua" Turkin kuluihinsa?
Melkein joka ikinen blogikirjoitus on vihatekstiä täynnä suomalaisia kohtaan. Miksi pitää kirjoittaa myös suomeksi ko. blogi? Mikä tämän henkilön oma tausta on, kuuluuko ruotsinkieliseen vähemmistöön?
Tervemenoa muualle hakemaan rahaa Turkin elämäntapaansa kuin Suomesta, jos ei suomalaiset kelpaa. Eikä tarvitse tarjoutua suomalaisten "auttajaksi" rahaa vastaan myöskään Alanyassa. Eiköhän ne ruotsalaiset työllistä noin hyvää ja kunniallista ihmistä!
Vihablogisti
1
271
Vastaukset 1
- Kentälläkäynti
Sinäpä sen sanoit. Nyt oli taas saanut kyytiä niin venäläiset kuin turkkilaisetkin. Pahinta minun mielestäni on kun hän kirjoittaa ystävistään ja haukkuu heidät maanrakoon. Miltä mahtaa tuntua naisesta jolla on elämässään muutenkin vaikeaa ja hänen vaikeuksiaan riepotellaan ihan julkisesti. Kuka tahansa voi niitä lukea. Kuinka paljon siinäkin on vääristeltyä tietoa.
Blogistilla on ollut rikkonainen lapsuus ja se kyllä näkyy. Se ei ole jäänyt keneltäkään epäselväksi, että hän vihaa isäänsä. Ja ikävä kyllä kirjoittaa tosi rumasti myös omien lapsiensa isästä. Miltä mahtaa tuntua lapsista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402586
- 551092
- 66921
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t59874Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227783T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin11710Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61691- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81617- 65613