Kaikki on jonku kryptisen nimen alla joka ei ole lähellekkään sitä mitä se on enkuksi. Kaikki kestää kolme kertaa pidempään ku pitää metsästää netistä mitä vittua ne haluaa minun tekevän kun kaikki on mongerrettu väärin käännöskirjan kanssa.
Olenko ainoa jolla v:taa käyttää konetta suomeki
Raivostuttaa
566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Opettele hieman suomea tai jotakin muuta länsimaista kieltä, niin saatat saada vastauksen joltakulta.
Miksi sinun sitten pitää käyttää sitä suomeksi?
Et ole ainoa. Itselläni on Microsoftin käyttis englanninkielisenä juuri tuosta syystä. Minulla olisi myös Office englanninkielisenä, mutta kun se olisi tarvinnut erillisen suomenkielen paketin.
Excelin suomenkielinen makro-ohjelmointi ja suomenkieliset funktiot ovat äärettömän typerä keksintö. Se takaa että apua ei löydy googlella.
Joo, kaikkia käyttöjärjestelmiä minustakin on kätevintä käyttää engl. versioina, hätätilanteessa löytyy apu helpoiten ja nopeiten netin engl. sivuilta, eikä tarvi erikseen miettiä sitä kieliasiaa.
Tässä nyt heitetään lokaa kielenkääntäjien niskaan, antamatta minkään laista näyttöä, siitä että se olisi aiheellinen. Jos käytät BETA tai muita kesken eräisiä versioita, ei noista voi ketään muuta syyttää kuin sinua.
Aina kun jokin taho kyseenalaistetaan, on mukaan liitettävä näyttöä, muuten asiaa pitää käsitellä käyttäjän omana virheenä tai tahallisena mustamaalaamisena. Panettelusta voi saada sakkoja.