P900 ja WiFi?

Tallipassi

Tablettiin ja kännykkään saan kuvat siirtymään langattomasti, mutta onnistuuko langaton kuvansiirto läppärin (W10) ?

2

191

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tiedä, mutta oma kokemukseni noista on, että läppäriin kannattaa siirtää, ihan kortinlukijalla. Se on se pienimmän riesan tie.

    • lkdsjkhgjhs

      Riippuu, onko sopivaa appia.
      En ymmärrä tuota kuvansiirto intoa, muutoin kuin studiossa.
      WiFi hän on monipuolismpi, kuin kuvansiirto. Monet käyttää sitä kameran etäohjaamiseen kuvauksessa, kun itse ei voi olla kameran takana.

      Valitettavasti Suomen Nikon ei asiaa mainitse.
      Kameran etsinkuva tulee kännykkään, tai tablettiin ja säädöt, sekä laukaisu voidaan tehdä langattomasti puhelimen tai tabletin kautta.

      "Remote Control

      You can even use your Android™-powered smartphone/tablet or iPhone®, iPad® and iPod touch® as a remote to shoot photos with—allowing you to get into the shot along with your other subjects, or even place the camera in a location to capture wildlife while you snap the shutter from a remote spot far from the wild animals. What’s really fun is that you actually see the same image the camera sees on your smartphone or tablet’s LCD screen—allowing you to shoot at precisely the right moment that you want."

      Huom. Listalta ei löydy Windowsia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1116
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      906
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      683
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      78
      632
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      609
    8. 28
      585
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      585
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      579
    Aihe