Vieläkö Kyyjärven asioita hoitavat samat suvut kuin aikaisimminkin? Vieläkö samat remppahousut heiluvat puukkojen kanssa ?Hai sie puukola viiltelen sie rasisti oot.
Kyyjärven valtuusto
8
284
Vastaukset
- Läxi-IPu
Ensin on Betset (Sampo)ja OP-Pankki paikkakunta Kyyjärvi.
Valtuusto välikädessä hoitaa juoksevat asiat/1360 asukkaan kunnassa.-
Vuosia valtuusto on ollut Keskusta voittoinen,joten kuntapolitiikka on myös sen
mukaista.Mitä Kyyjärvi olisi ilman Betset yhtiöitä?Samat valtuutetut on valittu
vaaleilla, heidän valituksi on vastuussa 1360 kuntalaista. - Sipilandiassa
Kyllä samat suvut on takana päättämässä. Olipa valtuustossa kuka tahansa,sieltä takaa ne päätökset tulee ja niihin on tyytyminen ja ihmisten päähän on iskostunut Keskustalaisuus. Ei voi äänestää ketään muuta ,kun on aina äänestänyt Keskustaa myös vanhemmat ja isovanhemmat ja ja ..........?????
- tehtaanpiippu
ketä sitten pitäisi äänestää? demareitako? hahahahahahahahahahahahaha?
kokoomusta? viel isompi hahahahahahahahahahahaahahahah! Kokoomuksen "yksilöt" on sitä Kyyjärven parempaa ainesta. HAHAHAHAHAH- Sipilandiassa
Ihan ketä vaan. Muttei keskustaa jos ei löydy kunnallisvaaleissa sopivaa edustajaa muista,niin jätän äänestämättä samoin muissa vaaleissa.
Jos Keskusta on sinun asialla niin se on silloin sinun valinta kunnioitan sitä - tanttavihreä
Kuntavaalit oli jo.Kuntaliitokset ja Maakuntavaalit seuraavaksi.
Saarijärvi vai Alajärvi.Taitaa Saksalaisten Tuulimylly hanke viedä voiton.
Miten saada asukkaita Kuntaan,Kannustineurot esiin muuttaville perheille
nuorille toimintaa. Eläkeläisille houkuttimia. Bingo...........................!!!!!!!!! - Saunakylänheila
Onneksi seuraavassa hallituksessa ei keskusta kukkoile ja maakuntamalli kaatuu tyhmyyteensä.
Ymmärrystä ihmiset hyvät ja valtuutetuille järkeä päähän...mistähän sitä saisi.
- Pölkkitär
Ei ihme että Kyyjärvi on maan raossa ja kohta pyyhitty pois kartalta. Keskustalainen politiikkahan rosvoaa muiden rahoja sen sijaan, että eläminen perustuisi yrittäjyyteen. Yrittäjyys ainut keino selvitä hengissä eikä toisten rahapussilla urkkiminen.
- kirkonjuurelta
Lintulahteja, Kainuita ja nyt Huumarkankaita....kepua kaikki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1594253
- 153142
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1352690- 252288
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.552183Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191838Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391695Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301684Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.581286Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341151