Botnia 6 purjevene.
Mielipiteitä olisi kiva kuulla ,sekä kokemuksia omistajilta.
tack.
botnia 6 purjevene
7
739
Vastaukset
- Botbot
Mitä haluaisit tietää? Minulla on ollut Botnia 15 vuotta, joten osaan kyllä vastata.
- Botniakutonen
Moi
Ihan millaiset on avomeriolosuhteet ns. Kovemmalla tuulella ?
Myös kansirakenteet ilmeisesti balsa välissä joten riski on ostaa vettynyt.
Toki voit kertoa ja miinuksia veneestä.....olen botniaa katsellut ja mikä on salongin korkeus.
- exbotnisti
Ainakin alkupään rungot ja mastot ovat selvästi ylimitoitettuja ja siis aika painavia ja tukevia. Painosta johtuen ei mikään raketti. Suurelta osin itse rakennettuja eli laatu vaihtelee. Jotkut tosi hyviä, jotkut ehkä eivät. Vanhimmat 70-luvun alusta.
Kapeana amerikan kuutoseen perustuvana veneenä ahdas ja kallistuu nykyveneisiin verrattuna reippaasti. Toisaalta kestää kyllä kallistusta niin paljon kuin kuski sietää. Ohjaus ei vielä pahasti väännä vaikka ikkunat vedessä. Ei siis yllätä. Luovissa reippaasti kallistuneena saattaa keulakylki vähän hakata vasta-aallokkoon pysäyttäen vauhtia.
Kölirakenne on pitkähkö ja runkomuoto sellainen, että kiville ajaminen ei helpolla aiheuta vaurioita jos vain kölipultit ja aluslevyt ovat kunnossa. Sisätiloiltaan pitkä mutta kapea. Seisomakorkeus hytin peräpäässä. Korkeutta kuitenkin sen verran, että aivan kyyryssä ei tarvitse kulkea. Täysiä raatoja. Purjeveneiden telfacatteja.
- taas.tätä
Taas se nähtiin, snorkkeli perseessä saa kirjoittamaan älyttömiä.
taas.tätä kirjoitti:
Taas se nähtiin, snorkkeli perseessä saa kirjoittamaan älyttömiä.
Melko groteskia.
- Wöööki
Tammisaaren Patrik eli kerttupelle.
Turpakiinni !! Haemittaako kun telfan ostit ??????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251248
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89914- 94884
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede22818Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat283723- 93717
- 109636
- 33617
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50571Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet125540