Enfield vuokrahinta

350cc

Onko kellään hajua viime kaudelta tai tältä syksyltä Enfieldin vrk/vuokrahintatasosta? Siis mustakilpisen.

2

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Intiassa_ajellut

      Hinnat vaihtelee aika paljon. Jotain saat tuosta linkistä http://www.enfieldriders.com/bike-rental-mumbai-india
      Itse olen vuokranut Enfieldin joltain kaverilta tai kaverin kaverilta, jolloin hinnat hieman toiset ja miten sovitaan. Tuttujen kanssa monasti riittää, kun bensatankki on täynnä (koska se on taatusti aina tyhjä, kun saat pyörän käyttöösi).
      Monet vuokraamot myös edellyttävät osallistumista kurssille, että osaa käsitellä Enfieldiä, saattaa tuntua ja ollakin hieman rahastusta, mutta on siitä apuakin, jos ei ole aiemmin ajanut Enfieldillä.
      Kannattaa myös katsoa pyörää vuokratessa, että vaihteet ovat vasemmalla puolella (niitäkin on, joissa on oikealla puolen!!) ja jos on vähempi ajanut, voi olla vaikeaa hahmottaa ajaessa hallintalaitteita.
      Tuossa jotain kuvaakin
      http://aijaa.com/1NfnUR
      http://aijaa.com/j6i3TV

    • 350cc

      Kiitos vastauksesta. Aika kallista näytti olevan 1260 Rs, mutta näköjään firman hinta. Muistaakseni pari vuotta sitten 350-550 Rs/vrk riippuen vuokra-ajasta. Aattelin vaan, että pitäis tietää suuntaa ennenkuin alkaa tinkaamaan ja pitäis hommata tutulta pyörä etukäteen valmiiksi majapaikkaan. Tämä kaveri vaan tahtoo aina alkujaan liian paljon. Paljonko sä maksoit? (Vaihteiden sijainnilla ei ole sinällään väliä, oon paljon vaihdellut "väärältä" puolelta.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      16
      2819
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2610
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2492
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      170
      2168
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1674
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1139
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      888
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      797
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      752
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      152
      750
    Aihe