mikä pielessä

niin siis toi kysyisin vaa että miks kun otin mun mopost (derbi drd 06) sen alkukäyrän holkin pois eilen (viilasin) niin miksi huiput ei yhtään noussut? vähän ehkä sähäkkyyttä lisäs mutta huiput ei noussut. ennen holkin poistoa meni sen 58 km/h ja vieläkin menee se 58 km/h? mikä vois olla pielessä??
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rajotin ei varmaan anna kiertää enempää. Ja säädithän kaasaria?

Äänestä
  • Tosa drds o rajottamaton cdi vakion ja siin o 95 suuti täl hetkel muut en oo tehny. Pitääks jotai muuta tehd kaasarist?

    Äänestä

  • Kiertääkö se ihan loppuun siinä 58kmh kohalla? Voi olla että välitykset ottaa vastaan.
    Muuta en oikeen keksi miksei nopeus olisi lisääntynyt.

    Äänestä

  • Joo siis juttu ratkes jo kyl ne huiput nousi jonki verra mut gps vaa huijas

    Äänestä

  • Välityksiä muuttamalla saadaan nopeutta, lisättyä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


whatishappening kirjoitti:

niin siis toi kysyisin vaa että miks kun otin mun mopost (derbi drd 06) sen alkukäyrän holkin pois eilen (viilasin) niin miksi huiput ei yhtään noussut? vähän ehkä sähäkkyyttä lisäs mutta huiput ei noussut. ennen holkin poistoa meni sen 58 km/h ja vieläkin menee se 58 km/h? mikä vois olla pielessä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu