Kusin koiran päälle

Se on vanha ja hyvä keino tehdä selväksi kuka on lauman johtaja. Koira oppii paikkansa.
898
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Elukka tarvitsee elukalle sopivan koulutuksen, eikä mitään nameja.

Äänestä

Mut miten tää koulutus onnistuu käytännössä kun mä oon 155 cm pitkä nainen ja mun koiluli on tanskandoggi???

Äänestä
  • Itsehän oot koirasi valinnut.

    Äänestä

  • Koeta kusta kaaressa. Voit myös kusta kuppiin ja kaataa sen koirulin päähän.

    Äänestä

  • Kuse sen päälle, kun se nukkuu.

    Äänestä

Helppo temppu sinulta, ei tarvi kun päätäsi kallistat.

Äänestä
  • Sen koiran päälle ei vissiin sit ollu kukaan kussu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kouluttajana kirjoitti:

Se on vanha ja hyvä keino tehdä selväksi kuka on lauman johtaja. Koira oppii paikkansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu