En suuremmin ymmärrä fudiksesta, mutta kun siitä uutisoidaan "sporttivarteissa" sun muissa medioissa, niin ei sitä voi olla seuraamatta. Vuosikaudet olen ihmetellyt pelaajien nimiä, erityisesti niitä jotka eivät käytä oikeaa nimeään. Otetaan esimerkiksi entinen pelaaja Ronaldinho, joka on siis oikealta nimeltään Ronaldo de Assis Moreira. Tai nykyinen pelaaja Neymar, eli Neymar da Silva Santos Júnior. Kyllä, googletin molemmat. Miksi he eivät käytä oikeaa nimeään? Jos tätä tapaa verrataan jääkiekkoon, joka on enemmän minun lajini, niin ei siellä pelaajat käytä itsestään "lempinimiä" paidoissaan tai tulosseurannoissa.
Pelaajien nimistä
lätkäilijä
1
132
Vastaukset
- fcbayernfani
varmaan ihan sen takia ettei pelaajat sekottuisi ja esim. ronaldinhon nimi on suht vaikea kokonaisuudessaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253