Miksi huijari hammaslääkäreistä ei ole listaa ?

Lekurit

Ihmettelen että missään ei voi varoittaa huijari hammaslääkäreistä jotka m.m.tekevät reikiä asiakaittensa hampaisiin itse että pääsevät paikkaamaan niitä ja pääsevä tnäin rahastamaan.Jopa pahempaakin tekevät.Siinä turhaan monien hampaat saa moinen huijari pilattua.
Lahdessa on eräs erittäin kohteliaan oloinen mies ( jonka sukunimi Suomen yleisempiä) hammaslääkäri joka pyörittää yksityistä praktiikaansa näin.Mainostaa itseään netissä.
Asiakkailtaan vaihdattaa vanhoja paikkoja vaikka niissä ei vikaa mutta on vanhoja.
Yleensä myös löytyy tarkastuksessa pari pientä reiän alkua jotka pitää paikata.
Rahapula on k.o.hammaslääkärillä kova kun väkisin yrittää saada tehtyä hoitoja ja tarkastuksia.
Sääliks käy vanhuksia ja muita jotka eivät saa pidettyä puoliaan.Siinä menee hampaat pilalle ja menettää paljon rahaa.Ihmetelty että k.o.huijari hammaslääkäri saa jatkaa toimintaansa.Joten varokaapa tuota.

1

343

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IsmaelAhmed

      meidän kylällä oli aikoinaan "valehammaslääkäri" Turkista. Ismael nimeltään. Oli värkännyt paperit itselleen. Paikkaili talven hampaita ja vokotteli naisia. Paikallinen kirjailijan alku kirjoittikin aiheesta novellin Jallu-lehteen otsikolla "hammaslääkäri porasi väärää reikää" No Ismael alkoi ahdistella naisia jo työajalla ja kaikenl isäksi jopa asiakkaita niin että lähtöhän siitä tuli kun vielä paljastui että ei ollut edes hammaslääkäri. Oli tullut reittä pitkin maahan jonkun Turkin matkaaja naisen matkassa. Kävi vielä pilkillä paikallisella pellolla kun ei osannut kävellä järvelle asti..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      940
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      818
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      769
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      707
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      634
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      35
      583
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe