Ihmettelen että missään ei voi varoittaa huijari hammaslääkäreistä jotka m.m.tekevät reikiä asiakaittensa hampaisiin itse että pääsevät paikkaamaan niitä ja pääsevä tnäin rahastamaan.Jopa pahempaakin tekevät.Siinä turhaan monien hampaat saa moinen huijari pilattua.
Lahdessa on eräs erittäin kohteliaan oloinen mies ( jonka sukunimi Suomen yleisempiä) hammaslääkäri joka pyörittää yksityistä praktiikaansa näin.Mainostaa itseään netissä.
Asiakkailtaan vaihdattaa vanhoja paikkoja vaikka niissä ei vikaa mutta on vanhoja.
Yleensä myös löytyy tarkastuksessa pari pientä reiän alkua jotka pitää paikata.
Rahapula on k.o.hammaslääkärillä kova kun väkisin yrittää saada tehtyä hoitoja ja tarkastuksia.
Sääliks käy vanhuksia ja muita jotka eivät saa pidettyä puoliaan.Siinä menee hampaat pilalle ja menettää paljon rahaa.Ihmetelty että k.o.huijari hammaslääkäri saa jatkaa toimintaansa.Joten varokaapa tuota.
Miksi huijari hammaslääkäreistä ei ole listaa ?
1
313
Vastaukset
- IsmaelAhmed
meidän kylällä oli aikoinaan "valehammaslääkäri" Turkista. Ismael nimeltään. Oli värkännyt paperit itselleen. Paikkaili talven hampaita ja vokotteli naisia. Paikallinen kirjailijan alku kirjoittikin aiheesta novellin Jallu-lehteen otsikolla "hammaslääkäri porasi väärää reikää" No Ismael alkoi ahdistella naisia jo työajalla ja kaikenl isäksi jopa asiakkaita niin että lähtöhän siitä tuli kun vielä paljastui että ei ollut edes hammaslääkäri. Oli tullut reittä pitkin maahan jonkun Turkin matkaaja naisen matkassa. Kävi vielä pilkillä paikallisella pellolla kun ei osannut kävellä järvelle asti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412732Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 541302
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031072- 471065