Derbi ei kierrä

Derbi alkaa röpöttämään juuri ennen piikkiä, mutta jos seosruuvia kääntää nii toimii ehkä minuutin kunnes alkaa taas röpöttämään. Mikä voisi olla vialla? Ylämäessä toimii hyvin mutta alamäessä röpöttää . Kaasutin puhdistettu.
680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tekniikkaa siis 70cc ja 21mm kaasari ym

Äänestä

Röpöttää->rikkaalla->liian suuri pääsuutin tai kaasuttimen luistin neula liian korkealla. Kokeile laskea neulaa. Tarkasta ettei ilmansuodatin tukossa.

Booaa->laihalla

Äänestä
  • Onko pakorööris, vastuksia laisinkaan kakstahtis vehkees?

    Äänestä

vika oli tulpassa

Äänestä
  • Hyvä että selvisi, nuo on aina ikäviä kun tulee jotain vikaa ja pitäisi liikkua kuitenkin.

    Eikä ollut edes kamalan kallis homma.

    Äänestä

jos derpissäsi on puristuksia nii sen on varmaan rikki kannataa katsoa venttiilit. mun perbis olisama ongelma mutta se hävis ku ostin uudet ketjut ja vaihoin tupit se autaa paljon. mutta kannataa miettiä itsemurhaa vitun suurmuikku jonne tapa äitis mun pieni mun

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


terpimään kirjoitti:

Derbi alkaa röpöttämään juuri ennen piikkiä, mutta jos seosruuvia kääntää nii toimii ehkä minuutin kunnes alkaa taas röpöttämään. Mikä voisi olla vialla? Ylämäessä toimii hyvin mutta alamäessä röpöttää . Kaasutin puhdistettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu