Goldcity holiday resort tuoreita kokemuksia?

Matkaaja68

Onko kellään tuoreita kokemuksia ko. hotellista esim. tältä kesältä? Täällä pyörivät viestit vanhoja. Kiitos vastauksista!

6

1575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hthth

      Tervemenoa Neukkulaan. Pietariin suoraan on lyhyempi matka.

      • Hannelemaarit

        Millaiset ovat palvelut ja ympäristö; ruoka / all inclusive , huone, allasalue ym. miten toimii bussikuljetus rannalle ? On ilmeisesti aika kaukana kaikesta. Näköalat ovat ainakin upeat!


      • Hthth

        Ihan ok jos haluaa viettää koko lomansa reservaatissa. Aktiviteettia ainakin on runsaasti tarjolla erilaista. Ennen oli oma kuljetus Alanyan keskustaan ja rannalle, nykykäytännöstä en tiedä. http://www.goldcityhotel.com.tr/
        Paljon järjestävät mm. erilaisia kokouksia ja jalkapallojoukkueiden leirityksiä.


      • Hannelemaarit

        Ok, kiitos tiedoista!


    • ProblemYok

      Älä odota väitettyä viittä tähteä. Alanyasta puuttuu sellainen palvelun ja tason kulttuuri, niin myös Goldcitystä. Mutta toisaalta eipä ole hintakaan viittä tähteä. Oikeaa all inclusivea siellä ei ole, mutta buffetravintolassa on koko ajan syötävää. Alanyan mittakaavalla ihan ok ruoat, tosin viikossa niihin jo kyllästyy. Baari aulassa kuuluu tarjoiluun. Muut ravintolat ja baarit alueella eivät kuulu. Paitsi maisemapaikka allasalueella. Se on hyvä. Jos olet resort-ihminen ja varsinkin jos sinulla on lapsia niin sitten toimii kyllä. Ihanan iso resortti. Ota deluxe-huone. Jos venäläiset ärsyttävät niin peru matka. Goldcityssä on aina ollut heitä ja turistit Alanyassa koostuvat tällä hetkellä paljolti venäläisistä. Resortin ranta on kiva, joskin ei Alanyan hienohiekkaisin. Vesi kirkas ja hienon sininen.

    • Matkaaja68

      Kiitos asiallisesta vastauksesta. Kiva, että sain tietoa lisää! Vielä yksi kysymys, jos jaksat vastata; onko niin että siellä ei voi maksaa käteisellä rahalla ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8940
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6227
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1330
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      7
      1290
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1101
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      949
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      857
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      676
    Aihe