Hei olen 13 vuotias poika ensi vuonna 14 en ole juurikaan huomannut mitään murrosiän merkkejä kehossani olen 145cm pitkä ja painan 58kg ärsyttää kun en saa painoa pudotettua yhtään ja minua haukutaan.
Liian lihava?
4
1083
Vastaukset
- EvanPetersLover
Uskoisin olevan ihan normaalia, koska eikö murrosiässä paino lisäänny tms. En sitten muista oliko se vain tytöillä, mutta tietääkseni, ei ole hätää. Itsekkin olen hieman pulleampi, kuin muut, ja kyllä siitäkin olen saanut kuulla joskus. Samaistuttavaa.. (::
Kun kasvupyrähdyksesi alkaa, niin painokin tasaantuu suhteessa pituuteen. Koeta pysytellä edes nykypainossasi, niin painoindeksi on tippunut kummasti, kun olet esim. 175 cm pitkä. :)
- Eppuliininen
Samaa mieltä Oldien kanssa. Kunhan kasvupyrähdys alkaa, niin saatat hyvinkin hoikistua samassa rytäkässä. Pojilla kasvupyrähdys tulee hiukan tyttöjä myöhemin. Varmaasti viimeistään 1-2 vuoden sisällä se on sinullakin edessä.
- Älähuoli
Moi oon tyttö 5 lk oon 160 ja painan 32 kg
Ahaaa mut älä huoli you Are perfect
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1891316
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53574
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7570