Renault kuskit ei kestä sitä totuutta että Renaultit on paskoja. Heti aletaan sanoon trolliksi, toyota kuskiksi jne. Todellisuudessa minulla oli yksi kadjar ja se riitti. Vikaa oli vian perään, kuitenkin oli uudesta autosta kyse. YLIVOIMASESTI PASKIN AUTO MINKÄ OLEN OMISTANUT.
Ja tiedoksi en ole kateellinen kenellekkään Renault kuskille niinkun joku väitti aikasemmin. Tuollasen ongelmajäte muovilelun saa ostettua melkeinpä kuka tahansa, ilman mitään vitun rahotuksia.
Ja tiedoksi en ole kateellinen kenellekkään Renault kuskille niinkun joku väitti aikasemmin. Tuollasen ongelmajäte muovilelun saa ostettua melkeinpä kuka tahansa, ilman mitään vitun rahotuksia.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Huomenta. Nuinko koville otti. Onneksi sait myytyy ja ostaja se ajelee iloisena sen loppuun. Koje aja seuraava kunnolla, älä osta sikaa säkissä. Sinulla olisi ollut kuukausi aikaa palauttaa se auto oston jälkeen. Renaultin etu jos asiakas ei ole tyytyväinen tuotteeseen.
Kyllä minulle tuo totuus kelpaa ihan hyvin, jos se kerran on totta. Niitä saa halvalla käytettynä ja korjaan kun on rikki, jos viitsin. Parhaillaankin on pari vikaa päällä, kai ne voisi jossain välissä laittaa...
Tuollainen kymmenen vuotta vanha on ollut hintaisekseen ihan kelvollinen peli, vaikea sanoa olisiko jonkun muun merkkisen kanssa mennyt paremmin. Mutta olisiko niin, että tämän vuosikymmenen tuotteet ovat haastavampia?
Et tainnut huomata että autossasi oli 4 vuoden takuu. Kuka pösilö lisäilee öljyä 2l/1000km takuunalaiseen autoon ja nillittää.
Ominaisuudet selviää koeajolla ja viat korjataan takuuna merkkihuollossa.
Tyypillinen EssomPaarimMiäs, kun autossa on pikkuvikaa tai kallis ostos kaduttaa niin se on heti koko merkin ja maan syy ja auto on välittömästi maailman huonoin.
Aivan ihanaa viedä korjaamon pojille pienen pieni ressukka rellutin, kun ne sitten sitä hetken kopeseeraa, niin on kuin uudesti syntynyt, tiksut ja meksuttimet, kaikki tulee huollettua, öljyttyä, hoonattua. Oikeastaan ei sitä muuta tämmöinen hepsan keikka tarvitsekkaan, kuin paljon vikoja tuottavan vikaperän rellun. Aivan ihanaa.
Oletkin melkoinen asiantuntija kun yhden rellun perusteella kaikki ovat mielestäsi huonoja. Autosta voi antaa mielipiteitä vasta kun on omistanut vähintään viisi ja ajanut niillä väh.100.tuh. Per vuosi.